Razem dla Ogrodu Polisensorycznego!

Klub Gaja razem z siecią sklepów spożywczych ALDI, dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, nauczycielami, rodzicami i wolontariuszami posadził blisko 50 roślin w Ogrodzie Polisensorycznym przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Nowe azalie, lilaki, tamaryszki i perukowce wzbogacą ogród, który służy do rehabilitacji i wypoczynku podopiecznych placówki i mieszkańców miasta. Wspólnie zbudowaliśmy także 5 schronień dla dzikich owadów zapylających. Specjalne domki dla motyli, pszczół murarek, biedronek i złotooków zostaną umieszczone na terenie ogrodu wśród kwitnących roślin. Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Spotkaliśmy się 3 października 2019 r, by razem zrobić cos konkretnego dla ludzi i przyrody. Sadzenie miododajnych roślin, które pobudzają zmysły wzroku, węchu i dotyku, odbyło się w pracowitej atmosferze. Uczestnicy sadzili sadzonki, wsypywali ziemię, budowali schronienia dla dzikich zapylaczy. Na domkach zawieszono tabliczki edukacyjne, by każdy odwiedzający ogród mógł dowiedzieć się dlaczego warto zakładać przyjazne zakątki dla owadów zapylających.

„Jeżeli możemy pomagać innym, a przy okazji pomóc sobie, to warto to robić jak najczęściej. Tak właśnie było w czasie wspólnego sadzenia i budowania domków dla zapylaczy przez uczniów, opiekunów, rodziców i gości w Sosnowcu. Sadzimy aby było piękniej ale też dla Ziemi i zamieszkujących ją stworzeń. Wszystko jest ze sobą połączone. Warto o tym pamiętać i chronić wspólnotę, od której zależymy” –  powiedział Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Iwona Durek, dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, dodaje – „Wszyscy cieszyli się z tego, że nasz ogród jest coraz piękniejszy. Miło było gościć przedstawicielki sieci ALDI, tym bardziej, że nasi uczniowie z tak wielką energią sadzący rośliny, a potem budujący budki dla zapylaczy wzruszyli i ujęli wszystkich za serce.Dziękujemy za tyle wzruszeń, świadomości ekologicznej i upiększania naszego kochanego Ogrodu Polisensorycznego! Takie spotkania są bezcenne!”

“Największą radością i dumą jest możliwość bezpośredniego obserwowania efektów działań, w które się angażujemy. Reakcje i zaangażowanie dzieci, opiekunów i całej społeczności były dla nas olbrzymim pozytywnym ładunkiem emocjonalnym i motywacją do dalszej pracy! Dla tych chwil warto działać w zgodzie z przyjętymi wartościami i konsekwentnie realizować wyznaczone cele” – mówi Agnieszka Barańska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji ALDI Polska.

Akcja odbyła się w ramach Święta Drzewa Klubu Gaja, którego partnerem strategicznym jest sieć ALDI. To pierwsze blisko 50 krzewów posadzonych przez ALDI w ramach współpracy. Kolejnym krokiem będzie posadzenie 2800 drzew w Beskidach.

ZOBACZ FOTORELACJĘ >>>

O wydarzeniu w mediach:

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,25254817,powstal-ogrod-ktory-leczy-i-karmi-teraz-posadza-w-nim-kolejne.html
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/aldi-z-klubem-gaja-zasadzi-2800-drzew-rusza-17-edycja-swieta-drzewa
http://www.dlahandlu.pl/z-zaplecza/siec-aldi-zasadzi-2800-drzew,82481.html
http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/aldi-razem-z-klubem-gaja-zasadza-2800-drzew,176264.html

Zobacz filmik przygotowany przez firmę ALDI >>>

Święto Drzewa 2019
Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, Trillion Tree Campaign , Davines, ALDI.
Partnerzy: Troton, C&A Foundation, Environmental Partnership Association, Europejskie Drzewo Roku.
Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Służewski Dom Kultury, Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Miasto Bielsko-Biała, Rada Osiedla Bielsko Południe, LeasePlan, DHL Parcel Polska, DHL Express Polska, Fundusz Partnerstwa, Clean Advantage, Kolej Linowa Czantoria, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget