16 000 drzew dla Planety od fryzjerów Davines

Jeden dzień w roku fryzjerzy Davines zamieniają nożyczki na łopaty, by posadzić las. I tak też było w niedzielę 8 października podczas 8 edycji kampanii Dzień Zrównoważonego Piękna – autorskiej inicjatywy Davines. Podczas akcji sadzenia drzew społeczność stylistów zaprzyjaźnionych z marką Davines wraz z Klubem Gaja posadziła 16 000 młodych drzew. Akcja odbyła się w ramach 21 edycji Święta Drzewa Klubu Gaja. Dziękujemy wszystkim stylistkom i stylistom, do zobaczenia za rok!

Po raz ósmy, społeczność fryzjerów sadząc młode drzewka, włączyła się w działania na rzecz łagodzenia skutków zmian klimatu. Olsze szare, jarzęby pospolite, sosny – ponad 16 tysięcy młodych drzew, różnych gatunków, będzie rosło na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn, w województwie wielkopolskim. Przyczynili się do tego fryzjerzy współpracujący z marką Davines, włoskim producentem kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Ponad 120 stylistów spotkało się 8 października, by razem z lokalnymi leśnikami i zaprzyjaźnionym Klubem Gaja świętować wielki finał Dnia Zrównoważonego Piękna. Po raz kolejny przekonali się, że małe gesty dla Ziemi, nie tylko prowadzą do wielkich zmian, ale także integrują.

Jacek Bożek, założyciel i szef Klubu Gaja, komentuje – „Zawsze cieszę się na współpracę z artystami, a styliści są właśnie takimi twórcami i twórczyniami. Od wielu lat staramy się znaleźć wspólny cel w naszej współpracy i nie dotyczy ona tylko sadzenia drzew ale też wzajemnej edukacji. Wegetariańskie poczęstunki stały się normą, choć na początku nie było łatwo, a nasze spotkania często przeradzają się w inspirujące dyskusje z nowymi pomysłami. Widzę zmiany w firmie i ludziach. Bardzo sobie cenię ten autentyczny proces dostrzegania przyrody i jej potrzeb.”

Akcja realizowana jest przez markę w kilkunastu krajach na świecie. Davines w tym roku, w ramach kampanii The Forest Keeper in Me, szczególnie zwraca uwagę na potrzebę ograniczania śladu węglowego. Nie tylko angażuje fryzjerów do zbiórki funduszy na akcję sadzenia drzew, ale także inspiruje ich do kształtowania pośród klientów postaw proekologicznych. Styliści dzięki współpracy z marką mogą oferować w salonach kosmetyki wyprodukowane w sposób zrównoważony – wykorzystujące surowce z odzysku, o formułach z naturalnymi składnikami, powstałe przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych. 

Partnerem Dnia Zrównoważonego Piękna od 2016 roku jest Klub Gaja, który jest pomysłodawcą i organizatorem programu Święto Drzewa – szerokiej edukacji na temat ochrony środowiska i klimatu, popartej realnym działaniami – sadzeniem drzew i krzewów, zakładaniem ogrodów i parków, otaczaniem opieką starych drzew. Dzięki zaangażowaniu ponad 800 tysięcy uczestników Święta Drzewa, w tym stylistów Davinesa, posadzono już ponad milion drzew i krzewów oraz odkryto blisko 200 niezwykłych drzew ważnych dla społeczności – finalistów konkursu Drzewo Roku. Davines Polska jest partnerem strategicznym 21. Święta Drzewa.

Dziękujemy wszystkim styliskom i stylistom za wspólne sadzenie drzew, lepienie kul kwietnych m.in. z dzikimi i jadalnymi kwiatami.

ZOBACZ FOTORELACJĘ NA FACEBOOKU >>>

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget