Zbieraj makulaturę, ratuj konie

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W AKCJI <<<

Oszczędzanie papieru, tak samo jak wody czy energii, jest najprostszym przejawem troski o środowisko. Odkładając zużytą kartkę papieru na makulaturę zamiast do kosza, każdy może przyczynić się do ochrony środowiska i pomóc innym. Akcja” Zbieraj makulaturę, ratuj konie” to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy słabszym.

Klub Gaja jest pierwszą organizacją w Polsce, która rozpoczęła kampanię związaną z transportem zwierząt, głównie koni. Przed 1999 r., w którym zainaugurowaliśmy ogólnopolską kampanię Zwierzę nie jest rzeczą liczba wywożonych z kraju koni dochodziła do 90 tys. Dzięki kampanii poprawiły się warunki transportu, a liczba wywożonych zwierząt spadła. Pięćset tysięcy popisów Polaków popierających zakaz transportu – zebranych i złożonych przez nas do Sejmu – było podstawą skutecznej kampanii medialnej i społecznej. Problem ten został wielokrotnie udokumentowany i stał się tematem publicznych debat.

Klub Gaja ocalił 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Są zadbane i potrzebne!

Jak się włączyć do akcji?

Do akcji mogą przystąpić szkoły, ale także instytucje, firmy i osoby prywatne. Zbierajcie surowce wtórne – makulaturę, puszki czy folię, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców przesyłajcie na konto Klubu Gaja nr 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 (koniecznie z zaznaczeniem, że pochodzą z akcji „Zbieraj makulaturę ratuj konie”). Zbiórce mogą towarzyszyć stoliki informacyjne, wystawy, festyny.

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W AKCJI <<<

Za pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja wspiera utrzymanie, leczenie, terapię uratowanych koni, opłaca leki i opiekę weterynaryjną, monitoruje sytuację zwierząt oddanych do adopcji, prowadzi edukację ekologiczną oraz inne czynności związane z realizacją akcji.

Z roku na rok akcja „Zbieraj Makulaturę ratuj konie” cieszy się coraz większym powodzeniem wśród współpracujących z nami szkół. Od początku akcji zebraliśmy już wspólnie blisko 5 000 ton makulatury i uratowaliśmy 60 koni! Poza wpłatami pochodzącymi ze zbiórki surowców wtórnych na pomoc koniom przeznaczyliśmy również część wpłat które uzyskaliśmy z kampanii „1% podatku dla Klubu Gaja – organizacji pożytku publicznego”. Kampania została nagrodzona w konkursie ekologicznym „W harmonii z Przyrodą” zorganizowanym przez Hewlett-Packart Polska w roku 2003/2004.

Pobierz ulotkę >>>

 

 

 

 

  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget