Czarodziejskie Drzewo 2024

czarodziejskieCelem Konkursu jest wyłonienie laureatów nagrody Czarodziejskiego Drzewa za najciekawsze osiągnięcia w programie edukacji ekologicznej Święto Drzewa w 3 kategoriach:

1/ za największą ilość posadzonych drzew

2/ za współpracę i ilość uczestników (nawiązywanie współpracy z różnymi podmiotami i społecznością lokalną, zawiązywanie partnerstw na rzecz środowiska)

3/ za najciekawsze przeprowadzenie działań

Realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu, twórcza współpraca i działania praktyczne – sadzenie i ochrona drzew. W ten sposób społeczności lokalne w całym kraju podejmują się konkretnych działań dla środowiska naturalnego i wspólnego dobra. Budują kapitał ekologiczny i społeczny.

Co roku 10 października obchodzimy Święto Drzewa. To dobra okazja aby w tym dniu posadzić drzewa i krzewy, zorganizować lekcje tematyczne, happeningi, konkursy, festyny i zaprosić członków społeczności lokalnej do wspólnego świętowania. Dla drzew!

Uczestnikami Konkursu Czarodziejskie Drzewo 2024 mogą być wszystkie podmioty ( m.in. placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy) biorące udział w Święcie Drzewa.

Tytuły Czarodziejskiego Drzewa  zostaną wręczone laureatom konkursu podczas inauguracji Święta Drzewa, 10 października 2024 r. w Warszawie.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie przez uczestników wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Planetarna 6, 43-365 Wilkowice ( najlepiej nagrane na płytę CD).

Na zgłoszenia czekamy  do 30 listopada 2023 r.

 

Regulamin konkursu >>>

Formularz zgłoszeniowy do konkursu >>>

 

  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget