Partnerzy / Współpraca / Dofinansowanie


LASY PAŃSTWOWE

Partner strategiczny Święta Drzewa (2003 -2021)

Uczestnicy Święta Drzewa, w szczególności placówki edukacyjne w całej Polsce mogą podjąć współpracę z lokalnymi nadleśnictwami czyli blisko 430 jednostkami. Lasy Państwowe zachęcają nadleśnictwa do nieodpłatnego przekazywania sadzonek. Leśnicy zapraszają na wycieczki i zajęcia poglądowe, przychodzą do szkół, pokazują w terenie jak sadzi się drzewa, służą radą i pomocą tak, by sadzenie różnorodnych gatunków drzew i krzewów było zaplanowane i przyniosło dobre efekty w przyszłości.

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami. Gospodarują na niemal jednej trzeciej powierzchni Polski – dzięki lasom – części szczególnie cennej przyrodniczo. Polskie lasy należą do Skarbu Państwa, a to oznacza, że są dobrem narodowym wszystkich obywateli. Zachowanie trwałości lasów oraz ciągłość i zrównoważone wykorzystanie wszystkich pełnionych przez nie funkcji jest podstawowym zadaniem Lasów Państwowych, ale także wyzwaniem dla każdego obywatela.

W ramach kampanii „Dla lasu, dla ludzi” Lasy Państwowe przypominają, że są instytucją równoważącą potrzeby przyrody i oczekiwania człowieka w ramach wielofunkcyjnej zrównoważonej gospodarki leśnej. Polskie Lasy Państwowe funkcjonują nieprzerwanie już ponad 90 lat! To największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami publicznymi. Gospodaruje w większości polskich lasów, które zajmują niemal jedną trzecią obszaru kraju. Lasów w Polsce przybywa, pracownicy Lasów Państwowych w miejsce każdego wyciętego drzewa sadzą 3–4 nowe. Od końca drugiej wojny światowej lesistość kraju zwiększyła się z 21 do 29,5 proc.
http://www.lasy.gov. pl


TRILLION TREE CAMPAIGN.

Partner strategiczny Święta Drzewa (od 2007 roku)

Program Święto Drzewa bierze udział w wspieranej przez Organizację Narodów Zjednoczonych Trillion Tree Campaign – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom, jakie niosą zmiany klimatyczne. Obecnie celem kampanii jest posadzenie 1 000 000 000 000 drzew aby zapobiec kryzysowi klimatycznemu na świecie.  Obecnie posadzonych jest już ponad 13,6 miliardów drzew. Do wyników światowej kampanii Trillion Tree Campaign dopisano blisko 900 000 drzew posadzonych w Polsce i na świecie w ramach programu Święto Drzewa Klubu Gaja.
https://www.trilliontreecampaign.org/


EPA-logotype-basic-RGBENVIRONMENTAL PARTNERSHIP ASSOCIATION

Partner strategiczny programu (od 2011 roku)

EnvironmentalPartnership Association jest konsorcjum sześciu fundacji z Bułgarii, Czech, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji. Wspiera projekty społeczne, których celem jest ochrona środowiska oraz wzmacnianie i rozwój kompetencji w lokalnych społecznościach. Environmental Partnership Association jest organizatorem Europejskiego Konkursu Drzewo Roku, w którym co roku startują polskie drzewa, które zdobyły tytuł Drzewa Roku w wyniku konkursu Klubu Gaja.
http://www.environmentalpartnership.org/Home.aspx


 

trotonTROTON

Partner Święta Drzewa (od 2006 roku)

TROTON został partnerem Święta Drzewa, gdy w uratowanym sadzie, przed siedzibą firmy w Ząbrowie, w ramach inauguracji Święta Drzewa, powstała rzeźba Obrońcy Drzew – Tree Hugger. W 2007 roku firma zaangażowała się w ochronę lasów beskidzkich. Troton zagospodarowuje także teren wokół firmy, na którym założono park. Spółka jest jednym z liderów producentów i dystrybutorów materiałów lakierniczych w Polsce i Europie Środkowej.
www.troton.pl


LEASEPLAN

Partner Święta Drzewa (2006 – 2012), Partner Strategiczny Święta Drzewa (2013 -2016), Współpraca w ramach Święta Drzewa (od 2017)

LEASEPLAN – firma współpracuje z Klubem Gaja od 2006 roku. Dla klientów i partnerów organizuje akcje sadzenia drzew. W ten sposób LeasePlan rekompensuje emisję dwutlenku węgla związaną z wykorzystywaniem
www.leaseplan.pl


DAVINES

Partner Święta Drzewa (2016 – 2018), Partner Strategiczny Święta Drzewa (od 2019)

DAVINES to włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. W Davines każdy produkt to efekt połączenia najwyższego rzemiosła i najnowszych technologii w kosmetyce. Formuły powstają na bazie składników pochodzenia naturalnego, przy użyciu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a opakowania kosmetyków są neutralne dla środowiska. Od listopada 2016 r. Davines znajduje się w grupie firm BCORPORATION, które wykorzystują biznes jako narzędzie do wywierania pozytywnego wpływu na ludzi i środowisko. Davines jest także inicjatorem i organizatorem wydarzenia połączonego z akcją sadzenia drzew – Dnia Zrównoważonego Piękna, którego partnerem jest Klub Gaja. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.
www.davines.com/pl


ALDI

Partner Strategiczny Święta Drzewa (od 2019)

ALDI to międzynarodowa sieć dyskontów, posiadająca głównie na zachodzie i południu Polski 133 sklepy. Jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie. Strategia ALDI to wyselekcjonowany asortyment wysokiej jakości w dobrej cenie. Spółka stawia także na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Sieć może pochwalić się kształtowaniem asortymentu w sposób zrównoważony od wielu lat. Świadczy o tym kompleksowy zbiór regulacji w obrębie całego łańcucha dostaw i liczne polityki zakupowe firmy regulujące kwestie ekologiczne i społeczne, a także działania na rzecz edukacji w obszarze odpowiedzialnej konsumpcji. W dobie globalnych zagrożeń ekologicznych, również ochrona klimatu jest jednym z filarów budowanej od lat strategii zrównoważonego rozwoju ALDI. 2 września sieć sklepów ALDI rozpoczęła ogólnopolską kampanię marketingową pod hasłem RAZ ALDI, ZAWSZE ALDI, będącym jednocześnie nowym sloganem marki.
www.aldi.pl


ECO SERVICE

Partner Święta Drzewa (2006-2017)

ECO SERVICE systematycznie zbiera zużyte tonery, ponieważ Polacy kupują rocznie ok. 15 mln wkładów do drukarek natomiast do recyklingu oddają tylko nie-wielki procent z nich. Reszta trafia na wysypiska odpadów, gdzie będzie zalegać nawet 1000 lat. Recykling kartridży pozwala zredukować ilość odpadów, oszczędzić energię potrzebną do tworzenia nowych produktów i surowce, bo produkcja jednego nowego tonera wymaga zużycia aż 3 litrów ropy. Powtórne wykorzystanie niektórych elementów sprawia, że uzyskany w ten sposób produkt może być tańszy nawet o 50%.
www.pl.ecos.com.pl


C&A Foundation

Partner Święta Drzewa (2018, 2019, 2020)

W 2018 roku w ramach pierwszej kampanii Inspiring World 32,615 pracowników C&A z 22 krajów podzieliło się marzeniami. Dzięki Ich wsparciu fundacja zebrała ogromną kwotę 1,001,150 euro dla organizacji charytatywnych, które działają na rzecz wywierania trwałego wpływu na środowisko i umacniania społeczności. Razem budujemy lepszy świat dla wszystkich, czyniąc zrównoważony rozwój nową normą.
https://www.candafoundation.org/


BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A 

Partner Święta Drzewa (od 2021 roku)

BNP Paribas Bank Polska S.A notowany od 2011 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 68 krajach. W Polsce jako bank uniwersalny o globalnym zasięgu kieruje usługi do Klientów detalicznych, Wealth Management, a także firm w segmentach mikro, MŚP i bankowości korporacyjnej. BNP Paribas jako Bank Zielonych Zmian wspiera Klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną, ogranicza negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne oraz inspiruje Klientów do podejmowania trafnych decyzji finansowych. Dzięki finansowaniu banku, ponad 27 tysięcy gospodarstw domowych korzysta z paneli fotowoltaicznych. Bank konsekwentnie realizuje również strategię finansowania przedsiębiorstw w Polsce, a także wspierania inwestycji strategicznych z punktu widzenia państwa oraz wywierających pozytywne wpływy: społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.
https://www.bnpparibas.pl/


ROBIN WOOD

Współpraca w Święcie Drzewa (od 2016)

LOVE DESIGN, FEEL NATURE, BE ECO. Designerskie, unikalne i ponadczasowe rękodzieła wspierające ekologiczne inicjatywy. Robin Wood do tworzenia swoich produktów używa wyłącznie roślinnych materiałów przyjaznych środowisku – bambusa, korka i konopi. Każdy zakup ma moc działania!
www.robinwood.eco


DHL / DHL EXPRESS /DHL PARCEL

Współpraca w ramach Święta Drzewa (2017, 2019)

DHL – lider na rynku usług logistycznych. Działa w ponad 220 krajach i regionach, co czyni ją najbardziej międzynarodową firmą na świecie. Zatrudniając ponad 350 000 pracowników, zapewniamy rozwiązania dla niemal nieskończonej ilości potrzeb logistycznych.
www.dhl.com.pl


366Concept-logo_300x300366 CONCEPT 

Współpraca w ramach Święta Drzewa (2017)

366 CONCEPTDesign & Lifestyle to marka wskrzeszająca polski design. Firma rozpoczęła od legendarnego fotela Model 366 proj. Józefa Chierowskiego z 1962 roku, którego produkcję wznowiła w 2014 roku na wyłącznej licencji do praw autorskich. Oprócz „wskrzeszonych” klasyków w ofercie 366 Concept znaleźć będzie można autorskie projekty mebli, będące współczesną interpretacją wybranych ikon polskiego designu XX wieku. Od 2017 roku firma sadzi drzewa, które dopisywane są do licznika drzew posadzonych w ramach Święta Drzewa.
www.366concept.com/plPartnerstwo dla KlimatuPARTNERSTWO DLA KLIMATU

Współpraca w ramach Święta Drzewa ( od 2008 roku)

Partnerstwo dla Klimatu to projekt, którego celem jest prowadzenie wspólnie z partnerami kompleksowych, innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką zmian klimatu. Partnerami są organizacje i instytucje reprezentujące bardzo różnorodne środowiska, m.in. jednostki administracji rządowej i samorządowej, ambasady, organizacje pozarządowe oraz instytucje, dla których ochrona klimatu stanowi priorytet. Klub Gaja jako reprezentant Partnerstwa dla Klimatu uczestniczył w konferencjach klimatycznych w Poznaniu, Kopenhadze i Warszawie. Do roku 2011 Partnerstwo działało pod patronatem Ministerstwa Środowiska, od roku 2012 inicjatywa kontynuowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.
www.infrastruktura.um.warszawa.pl


KAWAŁEK LASU

Współpraca w ramach Święta Drzewa ( od 2019 roku)

Firma KAWAŁEK LASU, obecna na polskim rynku od 2017 roku, tworzy i sprzedaje unikatowe produkty – kompozycje florystyczne w szkle. Ich kompozycje to prawdziwe części większego ekosystemu, które żyją w zgodzie z porami roku. I tak jak przyroda wokół nas, również te małe Lasy przechodzą przemiany – gubią liście, zimują i znowu kwitną. Kawałek Lasu pokochają osoby, które chcą być blisko natury, obserwować ją i cieszyć się jej spokojem. To propozycja również dla tych, którzy w miejskiej dżungli próbują odnaleźć to co naturalnie piękne. Kawałki Lasu tętnią życiem w rozmaitych wnętrzach: domach, biurach, restauracjach i kafejkach, miejscach publicznych. Pracownia Kawałka Lasu – inkubator naszych pomysłów – łączy ludzi kreatywnych i oddanych naturze, którzy podążają za nowymi trendami, a przy tym jednocześnie kształtują naturalnie piękny, klasyczny produkt.
www.kawaleklasu.pl


AstraZeneca PHARMA POLAND SP. Z O.O.

Współpraca w ramach Święta Drzewa (od 2021 roku)

Obecna w Polsce od 30 lat firma biofarmaceutyczna AstraZeneca koncentruje się na opracowywaniu i dostarczaniu przełomowych terapii, wpływając na zdrowie i życie pacjentów na całym świecie. Dzięki naukowym innowacjom wspiera zrównoważone ekosystemy opieki zdrowotnej, które przynoszą korzyści społecznościom i środowisku naturalnemu, wykorzystując do tego rozwiązania wyznaczające standardy dobrych praktyk w tym obszarze. W trosce o środowisko naturalne Spółka konsekwentnie realizuje program Ambition Zero Carbon, w którym zobowiązała się do 2025 r. zredukować do zera swój ślad węglowy, a do 2030 r. osiągnąć poziom ujemny w jej całym łańcuchu wartości. W ramach przyjętego programu wdrożona została globalna inicjatywa „AZ Forest”, której celem jest zasadzenie 50 milionów drzew. Wśród krajów, które przystąpiły do tego projektu znalazła się również Polska, wspierając lokalnie działania na rzecz ochrony klimatu.
https://www.astrazeneca.pl/

 

  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget