Nagrody Czarodziejskiego Drzewa

17. edycja programu Święto Drzewa już za nami. Wspólnie posadziliśmy blisko 30 tysięcy drzew i krzewów, a najciekawsze inicjatywy Klub Gaja jak co roku nagrodził Czarodziejskimi Drzewami! W 17. Święto Drzewa zaangażowało się blisko 30 tysięcy osób z 350 podmiotów w całej Polsce – placówek oświatowych, samorządów, nadleśnictw, organizacji społecznych, przedsiębiorstw, a także osób prywatnych. Wszystkim dziękujemy za kolejny rok wspólnej pracy!

Podczas 17. edycji Święta Drzewa, która odbyła się w 2019 roku,  blisko 30 tysięcy drzew i krzewów posadzono na terenie szkół i przedszkoli, w parkach miejskich, lasach, na osiedlach i w przydomowych ogrodach. Podczas zorganizowanych przez Klub Gaja akcji sadzenia drzew w Katowicach, Sosnowcu, Bielsku-Białej, Krakowie i Ustroniu wspólnie z mieszkańcami zbudowaliśmy także 300 domów dla dzikich owadów zapylających – pszczół murarek, biedronek, złotooków, motyli.

Program Święto Drzewa realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku to szeroka edukacja na temat roli drzew w adaptacji do zmian klimatu, twórcza współpraca i działania praktyczne  – ochrona i sadzenie drzew. Co roku za największą ilość posadzonych drzew, za najszerszą współpracę oraz za kreatywność działań Klub Gaja przyznaje najaktywniejszym uczestnikom nagrody Czarodziejskiego Drzewa. Wszystkim dziękujemy za wspólną pracę, dzięki której udało się posadzić przez te wszystkie lata ponad 900 tysięcy drzew w całej Polsce.

Laureaci Czarodziejskiego Drzewa 2020 :


1. Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie) – za organizację corocznych obchodów Święta Drzewa, szeroką współpracę oraz przekazanie mieszkańcom 3000 drzew do posadzenia w przydomowych ogrodach i na działkach.

2. Urząd Miejski w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) – za posadzenie 1500 drzew na terenie miasta i zorganizowanie zajęć ekologicznych w placówkach oświatowych i domach seniora.

3. Gmina Baranów (woj. wielkopolskie) – za utworzenie ogródka dydaktycznego “Lipowy zakątek” oraz terenu rekreacyjnego dla seniorów, gdzie posadzono 1754 roślin, w tym drzewa i krzewy miododajne.

4. Koło Przyrodnicze w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie (woj. wielkopolskie) – za szeroką współpracę w ramach Święta Drzewa, organizację sadzenia lip dla klimatu i pszczół oraz utworzenie we współpracy z Gminą Wijewo alei breńskich przyrodniczek.

5. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach (woj. dolnośląskie) – za różnorodne działania w ramach Święta Drzewa, m.in. wykonanie edukacyjnych lapbooków na temat wybranych gatunków drzew.

6. Przedszkole “Pod Zielonym Listkiem” w Świerklańcu (woj. śląskie) – za coroczne obchody Święta Drzewa oraz zaangażowanie do wspólnego sadzenia drzew innych gminnych przedszkoli, a także biblioteki publicznej i Urzędu Gminy Świerklaniec.

7. Przedszkole nr 8 w Piasecznie (woj. mazowieckie) – za realizację projektu badawczego „Drzewo”, w ramach którego przeprowadzono różnorodne działania pogłębiające wiedzę dzieci na temat drzew m.in. leśny tor przeszkód, w leśnym kręgu ciszy. 

8. Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu (woj. świętokrzyskie)- za zaangażowanie do wspólnego sadzenia drzew działaczy i sportowców Klubu Sportowego, uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej, strażaków oraz przedstawicieli władz Miasta i Gminy Skalbmierz.

9. Rada Dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu (woj. śląskie)- za organizację przeglądu artystycznego  “Zielona Dzielnica Centrum Południe” oraz zaangażowanie szkół i przedszkoli z dzielnicy w akcję sadzenia drzew.

10. Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie) – za coroczny udział w Święcie Drzewa oraz kreatywne działania, m.in. organizację II Eco Fashion Day czyli pokazu mody z makulatury.

Rozdanie nagród odbędzie się 9. października 2020 roku w Warszawie podczas inauguracji 18. edycji programu Święto Drzewa. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Święto Drzewa 2019

Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, Trillion Tree Campaign, Davines, ALDI.

Partnerzy: Troton, C&A Foundation, Environmental Partnership Association, Europejskie Drzewo Roku.
Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Służewski Dom Kultury, Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Miasto Bielsko-Biała, Rada Osiedla Bielsko Południe, LeasePlan, DHL Parcel Polska, DHL Express Polska, Fundusz Partnerstwa, Clean Advantage, Kolej Linowa Czantoria, I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Czarodziejskie Drzewo. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget