MŁODY LAS ZASADZONY Z FRYZJERAMI DAVINES

Klub Gaja wspólnie z fryzjerami zaprzyjaźnionymi z marką Davines oraz leśnikami z Nadleśnictwa Woziwoda posadził 3250 drzew w Borach Tucholskich. Młody las będzie rósł na terenach zniszczonych przez huragan w 2017 roku. Akcja odbyła się 27 września w ramach 18. edycji Święta Drzewa i prowadzonej przez Davines kampnii Dzień Zrównoważonego Piękna. Dziękujemy leśnikom i wszystkim fryzjerom, którzy zjechali się z całej Polski i pomimo deszczowej pogody (dobrej dla drzew) byli z nami!

Dzikie grusze, buki, sosny pochodne, jawory, brzozy, klony pospolite – 3 250 młodych drzewek w niedzielę 27 września znalazło swój nowy dom w Borach Tucholskich. Klub Gaja i fryzjerzy współpracujący z Davines, włoskim producentem profesjonalnych kosmetyków do włosów, ponownie odwiedzili tereny dotknięte nawałnicą latem 2017 roku. Wichura w 30 minut zniszczyła drzewostan na powierzchni 620 hektarów, rujnując siedlisko zwierząt, również chronionych. W tym roku społeczność skupiona wokół marki o gatunki roślin rodzimych i zagrożonych wyginięciem wzbogaciła Nadleśnictwo Woziwoda. Wielkie sadzenie drzew stanowiło finał 5. edycji kampanii Dzień Zrównoważonego Piękna, autorskiej inicjatywy Davines, której partnerem w Polsce jest Klub Gaja organizator programu Święto Drzewa. Akcja organizowana jest każdego roku w kilkunastu krajach i zrodziła się z potrzeby rekompensacji emisji dwutlenku węgla generowanej podczas produkcji kosmetyków. Do eko-przedsięwzięcia producent angażuje partnerskie salony fryzjerskie i ich klientów.
 

Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja, mówi – „ W dobie kryzysu klimatycznego powinniśmy wszyscy współpracować dla ratowania planety i zachowania jej zasobów dla przyszłych pokoleń. Dlatego nasze wspólne sadzenie z przedsiębiorcami jakimi są przedstawiciele salonów fryzjerskich i leśnikami wpisuje się w strategię edukacji czynnej, zakończonej konkretnym działaniem. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do niewątpliwego sukcesu tej inicjatywy”.
 

Tomasz Gałka, prezes Sustainable Beauty, dystrybutora marki Davines w Polsce, otwierając wydarzenie powiedział – „Chciałbym podziękować wszystkim za wrażliwość, że w tak trudnych czasach chciało się Wam działać  i zebrać fundusze  na taki szczytny cel. Z przyrodą jest źle! O tym opowie wam Jacek Bożek z Klubu Gaja. Pamiętam jak spotkaliśmy się 5 lat temu i Jacek opowiadał mi, że Polska będzie pustynnieć z powodu suszy.  Wtedy wydawało mi się to nie możliwe. A w tym roku ponad 300 powiatów cierpiało na brak wody. Dziękuję, że jesteście z nami i angażujecie się w Dzień Zrównoważonego Piękna i ochroną środowiska i klimatu”.
 

W tegorocznej zbiórce funduszy na akcję sadzenia drzew udział wzięło 219 salonów z całej Polski, w których przez dwa miesiące dostępna była specjalna oferta produktów Davines. Corocznie powiększające się grono przyjaciół zielonej akcji świadczy o tym, że coraz więcej fryzjerów świadomie podchodzi do prowadzenia swojego biznesu. Do świadczenia usług w salonie wybierają kosmetyki wyprodukowane w sposób zrównoważony, podpowiadają klientom, jak odpowiedzialnie względem przyrody dbać o włosy w domu, jak i angażują się w projekty prośrodowiskowe. Dochód ze sprzedaży kosmetyków Davines producent przeznacza na wsparcie Święta Drzewa – programu, w ramach którego Klub Gaja organizuje akcje sadzenia drzew, zakłada ogrody i parki, otacza opieką stare drzewa i prowadzi szeroką działalność edukacyjną. Do organizacji finału kampanii w tym roku zaangażowali się również leśnicy z Nadleśnictwa Woziwoda.
 

Stefan Konczal, Nadleśniczy Nadleśnictwa Woziwoda, witając fryzjerów wyjaśniał – „Dzisiaj świętujemy Święto Drzewa i będziemy sadzić gatunki biocenotyczne oraz sosnę pochodną. To rodzimy gatunek sosny, której nasiona pochodzą z oddziału 140 w Rezerwacie Przyrody niedaleko miejsca sadzenia. Sadzonki sosny pochodnej pochodzą z wyselekcjonowanych szyszek sosen zbieranych przez wspinaczy z dorodnych koron drzew w tym rezerwacie”.

Davines promując wartości zrównoważonego rozwoju poprzez realizację m.in. Dnia Zrównoważonego Piękna, udowadnia, że każdy z nas może ratować ekosystem. Dbając o włosy, jednocześnie dbać o planetę.
 

ZOBACZ FOTO RELACJĘ Z AKCJI W BORACH TUCHOLSKICH  >>>

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget