Starzeje się każdy, nawet koń!

Zbieramy na zakup siatek na siano dla naszych koni. Dlaczego koń ma jeść siano z siatki? Dobre pytanie!

Chów koni w niewoli, nawet najbardziej zbliżony do naturalnego, niestety nigdy nie pozwoli na zaspokojenie wszystkich potrzeb kopytnych. Konie są zwierzętami, które potrzebują mieć dostęp stały do paszy treściwej, jaką jest siano. W ich żołądkach przez całą dobę wytwarza się kwas, gdy nie mają one dostępu do pożywienia…

Zaczynają chorować na wrzody oraz inne schorzenia układu pokarmowego. Niestety areały dostępne dla konie nie są tak wielkie, jak by tego potrzebowały. Dlatego mimo zapewniania im odpowiedniej ilości ruchu, nie jest to wzorzec naturalny. By nasze konie miały stały dostęp do pożywienia, a do tego nie przytyły w sposób zagrażających ich układowi kostno-stawowemu oraz krwionośnemu- potrzebne są siatki na siano! Z nich podawane siano jest dostępne cały czas, ale ograniczona jest ilość możliwa do spożycia. 

Oto powód, dla którego potrzebujemy siatek na siano dla koni. Niestety dotychczasowe służyły nam parę dobrych lat. I mimo wielokrotnych prób cerowania dziur… Nadszedł ich końcowy czas.

Prosimy o pomoc w zebraniu środków na siatki dla koni Klub Gaja!

LINK DO ZBIÓRKI >>>

Klub Gaja uratował 60 koni, niektóre hodowane były na mięso i miały trafić do rzeźni. Nadal potrzebują pomocy. Wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu wiek, stan zdrowia, urazy fizyczne i psychiczne. Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratujemy tylko dzięki hojności Darczyńców. Prosimy o pomoc, każda wpłata się liczy.

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget