Zęby staruszka

Zbieramy środki na dentystę dla uratowanych przez nas podopiecznych koni staruszków. Jak wiemy z wiekiem zęby słabną, potrzebują coraz większej uwagi i zabiegów. U koni jak i u ludzi zęby z czasem stają się nierzadko sporym problemem. Pruchnica, diastemy, odsłaniające się szyjki zębinowe, a nawet.. połamane zęby na jakimś twardszym jedzeniu.

Nasi podopieczni są pod wieloletnią specjalistyczną opieką weterynaryjną, wspaniałej i doświadczonej Pani doktor weterynarii- stomatolog. Problemy ich uzębienia obejmują chyba większość wyżej wymienionych, trudnych do leczenia sytuacji. Utrzymanie ich zębów w jak najlepszy stanie wymaga częstszych wizyt stomatologa, dodatkowych zabiegów takich jak RTG czaszki, zaopatrywanie zębów w tymczasowe plomby (cementowanie), aż po wyrywanie zębów i inne. Oraz konieczną i standardową u koni korektę uzębienia, którą należy wykonywać minimum raz do roku. W przypadku problemów, czas ten skraca się nawet do zabiegów lub kontroli uzębienia co 3 miesiące.

Tym razem White Lady wymagała obustronnego zdjęcia RTG czaszki po uszkodzeniu aż 2 zębów! Lady ma już 23 lata, czuje się świetnie tylko dzięki opiece jaką otrzymuję także z  Waszego wsparcia finansowego.

Teraz czeka ją zabieg korekcji uzębienia. Tak samo jak jej życiowego towarzysza Pegaza. On będzie miał również cementowane zęby. A co jeszcze spotkamy w ich pyszczkach jak przyjedzie Pani doktor… ? To się okaże niebawem. Nasi podopieczni czekają na wizytę stomatolog już w lutym. Dlatego prosimy Was o pomoc w zebraniu środków na dentystę dla staruszka.

Jak głosi przysłowie.. Bez kopyt nie ma konia. Powinno zawierać drugą część. Bez kopyt nie ma konia, tak samo jak bez zdrowych zębów. Prosimy Was bardzo o pomoc! Pomagajmy! Pomaganie jest wspaniałe 🙂

Klub Gaja uratował 60 koni, niektóre hodowane były na mięso i miały trafić do rzeźni. Nadal potrzebują pomocy. Wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu wiek, stan zdrowia, urazy fizyczne i psychiczne. Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratujemy tylko dzięki hojności Darczyńców. Prosimy o pomoc, każda wpłata się liczy.

Wierzymy, że uda nam się w tym trudnym czasie dla wszystkich dbać o nasze zwierzęta jak najlepiej. Tak jak dotychczas. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy. Bez Was opieka nad nimi jest niemożliwa…
 

LINK DO ZBIÓRKI >>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget