Parami chodzi też szczęście

Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu otrzymuje od Klubu Gaja drugiego konia do hipoterapii. Atlantyk zostanie przekazany szkole 3 kwietnia. Uroczystość będzie okazją do obejrzenia treningu Drumli. To pierwszy koń ofiarowany szkole przez Klub Gaja. Na grzbietach obu koni dzieci będą rozwijać swoje możliwość i przezwyciężać trudności.

Jazda konna poprawia koordynację psychomotoryczną, normalizują napięcie mięśniowe i rozwija poczucie równowagi u osób z zaburzeniami lub uszkodzeniami centralnego układu nerwowego. Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi i współpracuje z Zakładem Karnym w Wojkowicach. Skazani są m.in. asystentami osób niepełnosprawnych, zajmą się także utrzymaniem porządku w stajni Drumli i Atlantyka, pomocą przy hipoterapii. 3 kwietnia o godz. 9.00 w wojkowickim Zakładzie Karnym z osadzonymi spotka się Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

Klub Gaja jest wiodącą organizacją społeczną, zajmującą się ochroną środowiska i prawami zwierząt. Prośby, kierowane do Klubu Gaja, o ratunek dla koni to kilkadziesiąt takich spraw w roku. Koszt wykupu jednego konia to ok. 4 tys. zł. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub takie, których właściciele nie mogą się już nimi zajmować. Znajdujemy dla nich nowe domy, wspieramy ich utrzymanie i leczenie, terapię chorych koni, leki i opiekę weterynaryjną, monitorujemy stan wszystkich adoptowanych zwierząt. Konie trafiają m.in. do organizacji, które dzięki nim, prowadzą hipoterapię chorych. Zwierzęta pracują też w małych gospodarstwach lub w agroturystyce.

W Polsce przeznacza się na ubój 66 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso lub wykorzystane w ciężkich pracach (polowych, leśnych) oraz wykluczone ze sportu. Także te zaniedbane i schorowane. Klub Gaja wykupuje dzięki pieniądzom z darowizn, z 1% podatku (KRS 0000120069) i akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Atlantyk został wykupiony z 1% podatku oraz nowej akcji „Zbieraj kartridże, ratuj konie” prowadzonej przez Klub Gaja i firmę Green Project.
Placówki edukacyjne w województwie śląskim, które przyłączyły się do tej akcji to m.in.: Zespół Szkół nr 1 w Jaworznie, Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Bielsku-Białej, Przedszkole nr 2 z Rybnika. W całej Polsce jest już prawie 200 szkół, które zadeklarowały pomoc Klubowi Gaja i udział w zbiórce dla firmy Green Projekt ( http://www.greenproject.org.pl/download/RANKING.pdf ).

Klub Gaja może ratować konie tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:

Atlantyk

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget