4000 drzew na Dzień Ziemi!

W tym roku, Światowy Dzień Ziemi 2022 obchodzono pod hasłem INVEST IN OUR PLANET, miał zwrócić uwagę na wspólną odpowiedzialność firm, rządów i obywateli za stan środowiska i działania dla klimatu oraz mobilizować do współpracy.  Z tej okazji Klub Gaja razem z EY Global Delivery Services Poland posadził  4000 młodych drzew –  dębów, lip, dzikich jabłoni i grusz, czereśni ptasich, śliw ałycz i tarnin w Borach Tucholskich i na południu kraju, nieopodal jeziora Goczałkowickiego.

Wspólna akcja sadzenia drzew odbyła się w ramach programu Klubu Gaja Święto Drzewa, którego partnerem strategicznym jest EY Global Delivery Services Poland . W akcję zaangażowali się pracownicy firmy z Wrocławia i Warszawy. Pierwsze sadzenie odbyło się 8 kwietnia w Borach Tucholskich w Nadleśnictwie Rytel, a drugie w Dzień Ziemi – 22 kwietnia w Nadleśnictwie Bielsko. Posadzone przez nas drzewa zwiększą różnorodność biologiczną odnawianych lasów i zapewnią schronienie i pokarm dla wielu gatunków zwierząt.

Jacek Bożek, założyciel i lider Klubu Gaja, podkreśla  – „Osiąganie różnych celów jest łatwiejsze, kiedy udaje się współpracować. Jest to niezwykle ważne w dobie kryzysów na jakie napotykamy. Współpraca umożliwia nam zrozumienie potrzeb uczestników gry społecznej, politycznej czy gospodarczej i podejmowanie racjonalnych decyzji. Tak właśnie widzę relacje pomiędzy firmami i organizacjami społecznymi czego przykładem jest Święto Drzewa. Cieszę się, że mogliśmy wspólnie z EY Global Delivery Services Poland sadzić drzewa ale także budować relacje międzyludzkie. Zawsze podkreślam, że kapitał społeczny jest kluczowy jeśli chcemy powstrzymać kryzys ekologiczny”.

Dominik Woźniak, lider EY Global Delivery Services Poland, podsumowuje –  „Nasza organizacja chętnie podejmuje inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jestem dumny z pracowników EY GDS Poland, którzy w tym roku zasadzili już 4 000 drzew w ramach wolontariatu we współpracy z Klubem Gaja. Cieszę się, że mogłem być częścią tego inspirującego wydarzenia. Dzięki akcjom zasadzeń zrobiliśmy kolejny krok, który przybliża nas do realizacji planu osiągnięcia przez EY zerowej emisji węgla do 2025 roku”.

Dla Klubu Gaja zawsze ważne jest włączanie ludzi w konkretne działania dla przyrody i wspólne uczenie się od siebie na wzajem. Dzięki zaangażowaniu ponad 780 tysięcy uczestników programu Święto Drzewa posadziliśmy już ponad 996 tysięcy drzew i krzewów. Dziękujemy wszystkim za wspólną pracę dla Ziemi!

ZOBACZ RELACJĘ FOTO >>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget