20-lecie Święta Drzewa i 10-lecie CINIB-y

W tym roku obchody 20-lecia programu Święto Drzewa Klubu Gaja połączyły się z świętowaniem 10-lecia Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Podczas wydarzenia Klub Gaja wręczył partnerom certyfikaty i podziękowania za długoletnią współpracę w ramach Święta Drzewa. Wspólnie z gośćmi oraz uczennicami i uczniami z katowickich szkół posadzono wokół CINiB-y ponad 20 drzew i krzewów oraz zbudowano 4 hotele dla owadów.

Wieloletnia współpraca Klubu Gaja z miastem Katowice, CINiB-ą, Uniwersytetem Śląskim i Uniwersytetem Ekonomiczny,  przynosi efekty nie tylko edukacyjne ale przyczynia się do zazieleniania miasta. Posadzone przez nas drzewa i krzewy w ramach Święta Drzewa rosną wokół katowickich bibliotek, uniwersytetów i placówek edukacyjnych, a aktywna edukacja może służyć za inspirację i wzór dobrych praktyk dla wielu instytucji. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja, mówi – „ Święto Drzewa w Katowicach jest doskonałym przykładem na współpracę nakierowaną na ochronę przyrody, edukację ekologiczną i konkretne działania dla mieszkańców miasta. Łączenie tych aktywności jest szczególnie cenne dla młodych ludzi, którzy efektywniej uczą się w oparciu o doświadczenie, poczucie sensu i pracę we wspólnocie. Mam nadzieję, że nadal będziemy mogli współpracować z naszymi partnerami dla dobra przyrody, miasta i regionu ”.

Na początku wydarzenia Klub Gaja wręczył podziękowania – statuetki z recyklingu, z więźb starych domów, które otrzymali: Miasto Katowice,  Uniwersytet Śląski, CINIB-a, ALDI – partner 20 edycji Święta Drzewa oraz Szkoła Podstawowa nr 40 w Katowicach. Następnie zaproszono laureatów do posadzenia pierwszego drzewa – jarzęba pospolitego.

Dr Katarzyna Wyszyńska, koordynator Zespołu ds. promocji i organizacji wydarzeń w CINiB-ie, dodaje – „Dzisiaj nasze wspólne święto –  20 lat Święta Drzewa i 10 lat CINiB-y. Ten skwer, na którym się znajdujemy, w całości został obsadzony dzięki temu, że działamy na rzecz przyrody razem z Klubem Gaja, niezmiennie się wspierając. CINiBA włącza się w różne aktywności, nie tylko na rzecz wspólnoty akademickiej, ale regionu, miasta, a także szeroko rozumianej ekologii. Gościmy Państwa od 10 lat i będziemy kolejnych dekadach!”.

Mamy świadomość, że jako przedsiębiorca mamy ogromny wpływ na nasze otoczenie i środowisko naturalne, dlatego bardzo chętnie przystępujemy do inicjatyw proekologicznych, zobowiązując tym samym siebie oraz naszych partnerów biznesowych do ochrony zasobów naturalnych – od produkcji po dostawę. Współpraca z Klubem Gaja jest przykładem inicjatywy realizującej nasze założenia i przyczyniającej się do zmniejszenia negatywnego oddziaływania na klimat. Każdorazowo przy współpracy z Klubem Gaja czerpiemy wiele nowych doświadczeń” – mówi Agata Biernacka, przedstawicielka ALDI, partnera 20 edycji Święta Drzewa.

Podczas wydarzenia wspólnie z uczennicami i uczniami z SP 40 posadzono kolejne rośliny – klony, czarne bzy i berberysy, w sumie 22 drzewa i krzewy. Młodzież uczestniczyła także w warsztatach budowy 4 hoteli dla owadów, które zamontowano na skwerze przed CINiB-ą. Dziękujemy wszystkim partnerom za wieloletnią współpracę, która zakorzeniła się między nami wraz z posadzonymi drzewami i krzewami w różnych miejscach Katowic.

Święto Drzewa w Katowicach
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy
Partner –
ALDI
Współpraca – Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Fundusz Partnerstwa w ramach Green Print, LLC Program Clean AdvantageTM.

ZOBACZ FOTO RELACJĘ >>>

ZOBACZ KRÓTKI FILM >>>

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget