Wesołych Świąt od Normana

15 -letni Norman to jeden z 60 koni uratowanych przez Klub Gaja. Przez wiele lat pracował jako koń terapeuta. Niestety w lutym 2016 roku podczas pobytu na padoku złamał nogę i wydawało się, że jego dni są policzone. Pilna konsultacja z weterynarzami ortopedii z SGGW w Warszawie, pozwoliła na zmianę decyzji i darowanie mu życia po raz kolejny. Długotrwałe leczenie pomogło Normanowi wrócić do zdrowia. Jednak już na zawsze będzie wykluczony z pracy i wymagać będzie stałej opieki lekarza weterynarii oraz kowala. Na szczęście na jego drodze znowu stanęli wspaniali ludzie – opiekunowie wirtualni, którzy na co dzień dbają o jego zdrowie i kondycję. 

PODZIĘKOWANIA OD NORMANA

Z całego mojego końskiego Serca pragnę podziękować pracownikom firmy Accenture Polska za zbiórki Bożonarodzeniowe na moją rzecz oraz opiekę wirtualną pracowników tej firmy: Jessici Rodriguez, Moniki Tomaszewskiej i Pauliny Grzesińskiej-Mrozek.

Dzięki Waszemu wsparciu i środkom zebranym dla mnie pod koniec 2021 roku ( 6.421 zł) mogłem sobie pozwolić w roku 2022 na:

– buty dla koni Scoot Boot z dopasowaniem od Helse Equestarian (styczeń ‘22),

– wizyty weterynarza z powodu poważnej kontuzji nogi, której doznałem na padoku – konieczne były zdjęcia rtg oraz podawanie leków przeciwzapalnych (styczeń-luty ’22),

– wizyty weterynarza internisty z powodu leczenia ropnia na szyi i zapalenia żyły – 2x usg, maści jodokamforowe, płukanie ropnia antybiotykiem i jego cięcie, morfologia wraz z badaniem SAA, stawianie pijawek medycznych (luty-marzec ’22);

– kontrolną wizytę weterynarza ortopedy wraz ze zdjęciami rtg (kwiecień ’22),

– 6x werkowanie kopyt (jestem pod opieką kowala Marcina Iwanowskiego),

– musli z mikro i makroelementami jako dodatek do owsa,

–  suplementy wspomagające układ kostny, suplementacja selenu i cynku wg zaleceń oraz zakup wit.C i czosnku wspomagająco w okresie zimowym,

– preparat wspomagający zdrowie kopyt i strzałek,

– maści i żele,

– kantary padokowe,

– derkę padokową z kapturem (zakup konieczny przy leczeniu ropnia),

– pasty na odrobaczanie,

– lizawkę mineralną,

– spreje na owady,

– szczotki do grzywy i sierści.

Pragnę również podziękować, ale i zarazem dumnie się pochwalić, iż jestem uwieczniony w logo zespołu Community Team, który organizuje różne akcje charytatywne w Accenture Polska. Widnieję na różnych gadżetach, które moja opiekunka w tym roku otrzymała w prezencie, za co również dziękuję w jej imieniu.

To nie wszystko! Tegoroczna zbiórka Bożonarodzeniowa 2022 na moją rzecz już się rozpoczęła! Postanowiłem w tym roku przyłączyć się do niej i dać coś od siebie – to moje autoportrety wraz z podkowami na szczęście. Wpłaty już zaczęły napływać do mojej skarbonki, abym mógł przetrwać w zdrowiu zbliżający się 2023 rok.

Dziękuję także Idzie Gałaszewskiej-Bogusz, która od ponad 5 lat jako pierwsza wirtualna opiekunka w Klubie Gaja wspiera mnie comiesięcznymi wpłatami, a tym samym moje utrzymanie.

Jesteście fantastyczni! Dzięki Waszemu wsparciu i ogromnej empatii pomimo mojej dysfunkcji związanej z zesztywnieniem stawu pęcinowego mogę żyć w pełnej sprawności i bez bólu.

Ogromnie Wam dziękuję Kochani i życzę pogodnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2023 Roku. Wierzę, że dobro, którym mnie obdarowujecie do Was powróci.

Wesołych Świąt!

Wasz  Norman

 

 

 

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget