Klub Gaja we współpracy z TÜV SÜD Polska w ramach programu Święto Drzewa posadził kolejnych 400 drzew w Borach Tucholskich, w Nadleśnictwie Rytel. Młode dęby, graby, lipy i dzikie jabłonie wzbogacą różnorodność biologiczną odnawianego lasu po huraganie w 2017 roku. Nawałnice, które wtedy przeszły przez nasz kraj powaliły miliony drzew.
Wiele instytucji, firm i ludzi zaangażowało się w akcję odnawiania lasu po największym kataklizmie w ich historii. Jednym z nadleśnictw przez które przeszła wtedy nawałnica jest Nadleśnictwo Rytel gdzie zostało zniszczonych 66% powierzchni lasów. Wiosna tego roku Klub Gaja we współpracy z TÜV SÜD Polska posadził 400 drzew na terenie tego nadleśnictwa. Młode dęby, graby, lipy i dzikie jabłonie zwiększą zróżnicowanie gatunków na terenach zalesianych po huraganie. Różnorodność biologiczna jest niezbędna dla dobrego funkcjonowania ekosystemów i ich odporności na zachodzące zmiany m.in. klimatyczne.
„Sadzenie drzew jest niezwykle cenne i pożyteczne. Jednak dla mnie osobiście ważna jest zmiana społeczna jaką wprowadzają firmy zainspirowane edukacją ekologiczną i wspólnymi działaniami. Tak właśnie widzę rolę organizacji pozarządowej. Współpracować i wpływać na zmiany niezbędne w dobie kryzysu ekologicznego i klimatycznego” – komentuje Jacek Bożek, założyciel i lider Klubu Gaja.
Klub Gaja od wielu lat organizuje akcje sadzenia m.in. drzew i krzewów zwiększających różnorodność biologiczną na terenach miejskich i leśnych. Posadzone drzewa zostały dopisane do licznika programu Święto Drzewa, który Klub Gaja realizuje od 2003 roku. Dzięki zaangażowaniu ponad 800 tysięcy uczestników posadziliśmy już ponad 1 milion drzew i krzewów. Dziękujemy za wspólną akcję sadzenia drzew!