Nagrody Pegaza 2011 i posumowanie akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” 2010/2011

W roku szkolnym 2010/2011 uczestnicy akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”zebrali szacunkowo około 268 ton makulatury. W akcji wzięło udział 108 placówek oświatowych, a także firmy i osoby prywatne. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo gorąco dziękujemy! Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się uratować kolejne konie: Myszorkę, Tarę, Bubę, Rymarza i Prymulkę. Wsparliśmy także leczenie oraz utrzymanie trzech klaczy z Kłodawy i ogierka Abakusa.

W dniu 7 września 2011 r. Komisja Konkursowa w składzie: Paweł Grzybowski, Halina Sobańska, Jarosław Kasprzyk, Beata Zamlewska – Pałyga, Adam Kazała po zapoznaniu się z nadesłanymi do Klubu Gaja sprawozdaniami z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i wpłatami ze zbiórki makulatury w roku szkolnym 2010/2011, wyłoniła następujących laureatów Nagrody Pegaza 2011:

Statuetki Pegaza 2011
1/ Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach
2/ TNT Express Worldwide Poland Sp. z o.o.
Wyróżnieni dyplomem Pegaza 2011:
1/ Prywatna Szkoła Podstawowa „Smyk” w Bielsku – Białej

2/ Szkoła Podstawowa nr 307 im. Karola Jana III Sobieskiego w Warszawie

3/ Zespół Szkół im. K. Szymanowskiego w Osielcu

4/ I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

5/ Gimnazjum nr 9 im. Romualda Traugutta w Katowicach

6/ Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie

7/ Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu

8/ Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Walentego Roździeńskiego w Sosnowcu

9/ Szkoła Podstawowa w Młochowie

10/ Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudzkiego w Kutnie

11/ Apteka przy ul. PCK w Bielsku- Białej

 

Uroczyste wręczenie Nagród Pegaza 2011 odbędzie się 10 października 2011 roku w Warszawie, podczas inauguracji 9. edycji Święta Drzewa. Dodatkową nagrodą dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziebicach, którzy zebrali najwiecej makulatury będzie warsztat Pegaz, podczas którego stworzymy kilkumetrową rzeźbę Pegaza. Pomysłodawcą instalacji (z odpadów drewnianych, gałęzi, patyków) jest artysta-rzeźbiarz Waldemar Rudyk. Rzeźba będzie powstawała pod jego kierunkiem dzięki pracy samych uczniów. To piąty Pegaz, który stanie w Polsce. Poprzednie znajdują się w: Krakowie (woj. małopolskie), Szczodrzykowie (woj. wielkopolskie),  Wałbrzychu (woj. dolnośląskie), Mysłowicach (woj. śląskie).

 

Przedstawiamy Państwu informacje tylko o niektórych szkołach wyróżnionych dyplomem Pegaza 2011. Uczestnicy akcji nie byli zobowiązani do  nadsyłania sprawozdań.
Prywatna Szkoła Podstawowa „Smyk” w Bielsku-Białej: Oprócz zbiórki w szkole odbył się również kiermasz dobroczynny, a podczas Dnia Otwartego placówki – przygotowano specjalną wystawę. Zbieraniem makulatury najpierw „zarazili się” szóstoklasiści, którzy wkrótce przekonali do tego pozostałych uczniów. Smyk jest  małą  szkołą i magazynowanie zbieranej makulatury nie było możliwe. Tym bardziej niezbędna okazała się dobra wola rodziców, którzy wywozili zebrany papier.

 

Zespół Szkół w Osielcu: W szkole powołano koordynatora akcji. Zbiórki makulatury (oraz butelek typu PET) odbywały się co półtora miesiąca. Dwie klasy, które zabrały najwięcej surowca, w nagrodę  pojechały na bezpłatną wycieczkę do Krakowa. Na godzinach wychowawczych rozmawiano nt. traktowania zwierząt domowych i problemu bezpańskich psów.

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie:  Akcję wypromowała w szkole nauczycielka, Agnieszka Milewska, która interesowała się działalnością Klubu Gaja. Obok zbiórki makulatury były także kiermasze ciast i zbiórki świąteczne – angażujące i młodzież, i nauczycieli.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie: Już w ubiegłym roku szkoła została nagrodzona Złotym Pegazem za konsekwentny udział w akcji. Makulaturę zbierają uczniowie, rodzice i nauczyciele.

 

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu: Czwarty raz uczestniczy w akcji. W zbiórce przodują uczniowie klas 1-3, którym bardzo pomagają rodzice. Dzieci, które wyróżniają się szczególnie dostają od szkoły indywidualne dyplomy.

 

Szkoła Podstawowa nr 307 im. Karola Jana III Sobieskiego w Warszawie: Co roku bierze udział w akcji. Surowiec zbierają nie tylko uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, ale także mieszkańcy pobliskich osiedli, którzy sami dopytują się kiedy będzie następna zbiórka, ponieważ chcą w ten sposób pomagać zwierzętom.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Walentego Roździeńskiego w Sosnowcu: „Nierzadko obserwują młodych ludzi idących do szkoły i uginających się pod ciężarem reklamówek i pudeł. Rodzice i dziadkowie wspomagają dzieci i wnuki zbierając również w pracy wszelkie surowce” – napisała Ewa Biłek, szkolny koordynator programu.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget