Nowe życie dla Dynastii zwanej Sziszą!

Piękna ciemno-gniada Dynastia miała trafić na rzeź. Klub Gaja wykupił konia i przekazał nowej opiekunce, która nie wątpi, że będzie świetnym partnerem we współpracy z człowiekiem. „Na dobry start dałam jej nowe imię – Szisza” – mówi Anna Lepich, która odtąd będzie zajmować się koniem.

Dynasta jest już 51. wierzchowcem uratowanym przez Klub Gaja. Jest wysoka, piękna i chętna do współpracy z człowiekiem. Chcieliśmy konia, który z góry jest skazany na niepowodzenie, a jest dopiero na początku życia – mówi o 2, 5 letniej klaczy Anna Lepich z ośrodka agroturystycznego na terenie Parku Krajobrazowego „Góra Świętej Anny” koło Opola. Utrzymywane tu konie służą do nauki jazdy i hipoterapii. Z ich udziałem odbywają się wycieczki rekreacyjne i pokazy rekonstrukcyjne wydarzeń historycznych.

Dynastia została wykupiona dzięki pieniądzom z ogólnopolskiej zbiórki makulatury czyli akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” organizowanej w ramach programu Klub Gaja – Święto Drzewa. Ale nie tylko tak pomagamy zwierzętom.

Klub Gaja ratuje konie dzięki hojności darczyńców, sympatyków naszej organizacji i ludzi dobrej woli, dla których ważna jest ochrona otaczającej nas przyrody także poprzez:
• przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Gaja (KRS 0000120069) – program PIT
darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
• stałe polecenie przelewu
• zbiórkę kartridży. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na ratowanie koni

W Polsce przeznacza się na ubój 60 tys. koni rocznie. Większość z nich, sprzedawanych jest za granicę, gdzie trafiają po długim, przypłaconym ranami i stresem transporcie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, a także schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz te, które wykorzystywane są w sporcie wyczynowym. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z  agroturystyką.

Program Święto Drzewa został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partner strategiczny: Lasy Państwowe. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Partnerzy: LeasePlan, Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Kampania Miliarda Drzew dla Planety, Nadace Partnerstvi, Miasto Stołeczne Warszawa, Partnerstwo dla Klimatu, Biblioteka Śląska, Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów, Uniwersytet Śląski.

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget