Dziewięć tysięcy drzew na szczyt klimatyczny

W najbliższy piątek, 18 października, o godz. 9.00 na terenie Lasu Sobieskiego uczniowie warszawskich i podwarszawskich szkół rozpoczną akcję sadzenia 9 tysięcy drzew – to dokładnie tyle, ilu delegatów przybędzie do Warszawy na listopadową konferencję COP19.

-Środki transportu należą do największych źródeł emisji gazów, negatywnie wpływających na zmiany klimatu. Szczyt klimatyczny, który rozpocznie się już za miesiąc, to dla nas wyzwanie organizacyjne, jednak w ferworze przygotowań musimy również pamiętać o przyrodzie. Posadzenie 9 tysięcy drzew w Warszawie to nasz ukłon w stronę natury i wyraz zaangażowania stolicy w sprawy ekologii – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W akcji sadzenia drzew weźmie udział 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 307 w Warszawie i Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie. Obecni będą także przedstawiciele miasta, biura UNDP w Polsce, ambasady Francji, Klubu Gaja i Lasów Miejskich, Fundacji Nasza Ziemia, International Paper, PGE, Unia Producentów oraz Pracodawców Przemysłu Biogazowego.

Sadzenie drzew odbędzie się w 3 turach: 2,5 tys. drzew zostanie posadzonych w październiku w Lesie Sobieskiego, kolejne 2 tys. sadzonek trafi w listopadzie do Lasu Wydma Żerańska, a pozostałe 4,5 tys. drzew posadzą delegaci konferencji na terenie Nadleśnictwa Celestynów. Do współpracy przy wydarzeniach zostały zaproszone Ministerstwo Środowiska, Lasy Państwowe, które zapewniły połowę z 9 tysięcy sadzonek, oraz Klub Gaja.

Offsetowanie odbywa się w ramach programu Święto Drzewa, który jest szeroką edukacją na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączoną z działaniami praktycznymi – sadzeniem i ochroną drzew – wyjaśnia Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

W ciągu 10 lat realizacji programu Polacy posadzili już z Klubem Gaja 570 000 drzew. Inauguracja 11. edycji Święta Drzewa odbyła się 10 października w Warszawie z udziałem przedstawicieli ambasad państw-uczestników zbliżającej się Konferencji Klimatycznej.

Zobacz także:

www.um.warszawa.pl/dla-mediow ; www.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz; www.swietodrzewa.pl

 

Program Święto Drzewa został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Katowice. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta St. Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Woj. Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partner strategiczny: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:  Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa i otagowano jako , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget