COP19: Zasadź dobry klimat w… SWOIM parku

Z udziałem Jacka Bożka, prezesa Klubu Gaja w studiu koncertowym Polskiego Radia w Warszawie odbyła się debata pod hasłem „Jak rozmawiać o zieleni?”. Spotkanie zapoczątkowało proces tworzenia nowego parku na Polu Mokotowskim w Warszawie, który powstanie przy zaangażowaniu mieszkańców, urzędu m. st. Warszawy, Klubu Gaja i Radiowej Jedynki.

To była bardzo ważna debata. Pokazała, że musimy nauczyć się, jak rozmawiać o takich rzeczach jak wspólne dobro, do których należy także zieleń w mieście. Park, który planujemy być może nie będzie wymagał długiego okresu realizacji, ale na pewno potrzeba czasu, aby z udziałem mieszkańców dobrze opracować jego koncepcję – mówi Jacek Bożek. Uczestnicy debaty (14 listopada) otrzymali od Klubu Gaja koperty z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat, które powstały specjalnie z okazji szczytu klimatycznego COP19 w Warszawie.

 

Przed południem Jacek Bożek był także gościem Radiowej Jedynki. Rozmowa na antenie o szczycie klimatycznym i działaniach Klubu Gaja w Pałacu Kultury i Nauki (od 12 do 22 listopada na oficjalnej wystawie COP19) spotkała się z żywym zainteresowaniem. Już po kilku godzinach na stoisku wystawienniczym Klubu Gaja pojawiły się osoby zainteresowane zaplataniem warkoczy czyli udziałem w happeningu Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek. W ten sposób warkoczy przybywa, a publiczność, która pojawia się na wystawie Zielony Klimat jest szczególnie zainteresowana naszym stoiskiem wystawienniczym i pleceniem. Zapraszamy serdecznie i prosimy o przynoszenie tkanin na warkocze – niepotrzebnych obrusów, firanek, zasłon, pościeli.

 

Zobacz foto.

15 listopada podczas imprez towarzyszących COP19 Klub Gaja:

O godz.12.00 – Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja weźmie udział w inauguracji projektu Miasto idealne – miasto zrównoważone poprzez wspólne zwiedzanie wystawy Lasy wokół miast – piękno, przyjazny klimat, wypoczynek. Organizatorzy: Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem oraz Lasy Państwowe. Miejsce: Galeria Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Kazimierzowskim (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

W godz. 10.00-18.00 – kontynuujemy happening Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodność” w 1. części oficjalnej wystawy COP19 – Zielony Klimat – edukacja i technologie dla ochrony środowiska). Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych!  Prosimy o przynoszenie niepotrzebnych tkanin (np. obrusów, firan, pościeli).

W ciągu dnia w centrum Warszawy rozdajemy koperty z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat.

 

 

 

 

Wydarzenia Klubu Gaja podczas Szczytu Klimatycznego COP19 organizowane są w ramach Święta Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączona z sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw. To konkretne działania dla środowiska naturalnego i budowa kapitału społecznego. Partnerem strategicznym Święta Drzewa są Lasy Państwowe. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w walce ze zmianami klimatu. W Polsce większość z nich znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą kampanię Lasy Państwowe – Zapraszamy zachęcając Polaków do korzystania z różnorodnych walorów lasów.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget