Warsztaty LEGO z klimatem

 Warsztaty LEGO z klimatem to kolejna ciekawa propozycja działań edukacyjnych Klubu Gaja, skierowana do nauczycieli i uczniów klas 0 – IV szkół podstawowych.

Zajęcia w ciekawy sposób łączą naukę i zabawę. Ich celem jest zapoznanie uczniów z tematyka dotyczącą zmian klimatu na Ziemi, wyjaśnienie podstawowych pojęć i procesów oraz zmotywowanie do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony klimatu.

Zajęcia składają się z trzech etapów. W pierwszym etapie przedstawiona zostaje prezentacja multimedialna, uczestnicy zapoznają się z problematyką zmian klimatu – prezentowane są fakty dotyczące zmian klimatu na Ziemi (np. wzrost temperatury, topnienie lodowców czy klęski żywiołowe) oraz wpływ człowieka na te zmiany (np. spaliny samochodowe, dym z pożaru lasu czy gazy z rozkładających się śmieci). Drugi etap to burza mózgów, uczestnicy zastanawiają się co każdy może zrobić aby przeciwdziałać zmianom klimatu (np. korzystanie z „zielonej energii”, korzystanie z transportu publicznego czy segregowanie śmieci). Trzeci etap to budowanie w grupach z klocków LEGO, przykładowych rozwiązań, które mają wpływ na ochronę klimatu w mieście: fragment ulicy, na której widać tramwaj, samochód elektryczny, rowery i pieszych; park z drzewami, zielone dachy i ściany budynków; elektrownia wiatrowa; panele słoneczne.

Na podsumowanie prace grup łączone są w całość przedstawiając miasto idealne.

Zajęcia trwają dwie godziny lekcyjne i prowadzone są nieodpłatne w ramach programu Święto Drzewa. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem ekologicznego stylu życia.

Ten wpis umieszczono w kategorii Ucz się z klimatem. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget