Świętujemy dla Ziemi

 Klub Gaja zaprasza wszystkich zainteresowanych ekologią, zdrowym jedzeniem, odnawialnymi źródłami energii oraz przeciwdziałaniem zmianom klimatu na obchody Światowego Dnia Ziemi 27 kwietnia w godz. 10.00 – 18.00 na Pole Mokotowskie w Warszawie. Dołącz do nas – wspólnie zadbajmy o klimat!

W sektorze „Współpracy społecznej” w ramach programu Święto Drzewa, Klub Gaja prowadzić będzie warsztaty ekologiczno – edukacyjne. Podczas zajęć „Słońce na TAK”, dzieci będą mogły samodzielnie złożyć zabawkę z klocków LEGO, napędzana energią słoneczną lub wiatrową. Młodsi uczestnicy będą mogli również zaprojektować i ułożyć z klocków LEGO makietę Zielonego Miasta – ekologicznego i przyjaznego: domy z zielonymi dachami i ścianami, parki, transport publiczny i elektrownię wiatrową.

Kolejną atrakcją będzie happening „Dizajn z klimatem”. Jego uczestnicy samodzielnie wykonają nadruk, metodą stensil, na przyniesionej odzieży (koszulce, torbie, bluzce). Na uczestników happeningu „Dizajn z klimatem!” czekają sadzonki buka.

Dzień Ziemi obchodzimy codziennie, bo to my korzystamy każdej godziny z dóbr naszej planety, ale warto o tym przypominać. Dlatego też dziękuję głównemu organizatorowi wydarzenia Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej  i wspierającym ją instytucjom. Razem więcej zrobimy dla wspólnego dobra – mówi Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

Na uczestników czekają również inne atrakcje np. stoisko Lasów Państwowych, na którym można będzie poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu oraz otrzymać sadzonki drzew. Odbędą się także ekologiczne warsztaty edukacyjne i artystyczne o klimacie Kraina Małych Przyjaciół Klimatu, prezentacje 23 Parków Narodowych oraz ekspozycja i sprzedaż produktów tradycyjnych i ekologicznych.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w Polsce od 1990 roku. Umożliwia on przybliżenie szerszemu gronu odbiorców, problemów związanych ze współczesną ekologią. To także okazja do podjęcia dyskusji na temat zagrożeń dotyczących naszej planety i ochrony środowiska naturalnego – komentuje koordynatorka programu Klubu Gaja Święto Drzewa, Jolanta Migdał.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Wydarzenia. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget