Przynieś makulaturę i pomóż koniom

Klub Gaja we współpracy z hipermarketem Auchan i firmą Eko-Wtór Jakubiec        z Bystrej organizuje zbiórkę makulatury na rzecz ratowania koni. Przed centrum handlowym Auchan w Bielsku – Białej, został już postawiony kontener. Makulaturę można dostarczać do 12 maja. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na wykup, leczenie i utrzymanie ratowanych koni.

Rocznie w Polsce na ubój trafia blisko 60 tysięcy koni. Większość z nich transportowanych jest         za granicę, wielogodzinną drogę przypłacają ranami oraz stresem. Na rzeź trafiają młode zwierzęta hodowane na mięso, a także te schorowane po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykorzystywane w sporcie wyczynowym i rekreacji.

Kluba Gaja dzięki akcji ,,Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, darowiznom oraz kwotom przekazanym w ramach 1% ratuje konie przeznaczone na rzeź, zaniedbane oraz takie, którymi właściciele nie mogą się dłużej zajmować. Dotychczas  Klub Gaja uratował 54 konie. Trafiają one m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych         z agroturystyką – zwierzęta są tam szczęśliwe, zadbane i potrzebne.

Zbiórka makulatury to realne działanie na rzecz koni. Każdy kilogram zebranej makulatury, przybliża nas do uratowania kolejnego końskiego życia. Wspólnie możemy dać następnemu zwierzęciu nowe życie, pełne ciepła i miłości – apeluje Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Zobacz uratowanie konie i czytaj ich historie >>>

W całej Polsce w latach 2003 – 2013 na rzecz ratowania koni Klub Gaja zebrał prawie 2750 ton makulatury, natomiast w 2013 roku podczas dwóch zbiórek przy hipermarkecie Auchan w Bielsku – Białej zebrano ponad 21 ton.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget