Przypomnienie: konkurs Zbieraj makulaturę, ratuj konie

Do 30 czerwca Klub Gaja czeka na sprawozdania z konkursu „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w ramach programu Święto Drzewa.

W konkursie mogą wziąć udział placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy a także osoby prywatne. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie przez uczestników sprawozdania z przeprowadzonych działań na formularzu zgłoszeniowym na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice ( najlepiej nagrane na płytę CD).

Najbardziej zaangażowani w akcję otrzymają statuetki Pegaza. Dodatkową nagrodą dla podmiotu, który zbierze największą ilość makulatury jest warsztat edukacyjno- artystyczny Pegaz, w trakcie którego uczestnicy wraz z artystą plastykiem budują rzeźbę Pegaza- pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź.

Pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja przeznacza na interwencje, leczenie, pomoc i ratowanie koni.  Uratowane zwierzęta trafiają do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się hipoterapią, do gospodarstw oraz schronisk dla koni, gdzie mają zapewnione dobre warunki i dożywotnią opiekę.
Dzięki Państwa pomocy udało się nam uratować już 54 konie!

W ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, w maju zorganizowana została zbiórka przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej, podczas której uzbierano 7 ton makulatury. Zbiórka przeprowadzona została przez Klub Gaja przy współpracy firmy Eko-Wtór
z Wilkowic oraz hipermarketu Auchan
w Bielsku-Białej. Kolejna zbiórka odbędzie się jesienią tego roku.

Więcej informacji

Regulamin konkursu  

Formularz zgłoszeniowy

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget