Klub Gaja żegnał wakacje klimatycznie

Jak co roku w ostatnią niedzielę wakacji w Warszawie odbył się Piknik z Klimatem. W wydarzeniu tradycyjnie uczestniczył Klub Gaja, prowadząc interesujące zajęcia edukacyjne zarówno dla starszych jak i młodszych jego uczestników oraz promując program Święto Drzewa.

W ramach Pikniku z Klimatem edukatorzy Klubu Gaja prowadzili zajęcia edukacyjne na temat energii odnawialnych; Słońce na TAK, podczas których dzieci budowały z klocków LEGO turbiny wiatrowe oraz samochodziki zasilane energią słoneczną. Najmłodsi, licznie i z wielkim zaangażowaniem, budowali LEGO Zielone Miasto – makietę ekologicznego, przyjaznego miasta z energooszczędnymi domami i zielonymi dachami, parkami, transportem publicznym oraz elektrownią wiatrową.

Ogromne zainteresowanie wzbudzał także happening „Dizajn z Klimatem”- polegający na nadrukowaniu metodą stensil symbolu drzewa oraz hasła „Dizajn z Klimatem” na bawełnianych torbach. Kolejka z minuty na minutę stawał się coraz dłuższa, zwłaszcza, że oprócz własnoręcznie wykonanej dizajnerskiej torby uczestnicy otrzymywali również sadzonkę buka.

Goście pikniku licznie odwiedzali stoisko Klubu Gaja gdzie można było uzyskać informacje na temat programu Święto Drzewa, uczestnictwa w nim, oraz prowadzonych konkursów. Na wszystkie pytania wyczerpująco odpowiadali przedstawiciele Klubu Gaja, rozdając ulotki, broszury, plakaty oraz zakładki z wizerunkami koni uratowanych w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Piknik z Klimatem to wspaniała okazja aby edukować poprzez zabawę. – podsumowuje koordynatorka programu Święto Drzewa Jolanta Migdał.

Fot. Klub Gaja / Joanna Żabicka

 

 

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Święto Drzewa, Ucz się z klimatem, Wydarzenia. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget