Zbieraj makulaturę – dla siebie, dla przyrody, dla koni

W dniach 14-23 listopada przed hipermarketem Auchan, odbędzie się kolejna zbiórka makulatury na rzecz ratowania koni. W piątek 14 listopada w hipermarkecie Auchan stanie stoisko informacyjne Klubu Gaja, na którym każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje dotyczące zarówno akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jak i programu Święto Drzewa. Dodatkowo w pasażu zainstalowana zostanie wystawa Pomóż ratować zwierzęta. Dzieci natomiast będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Makulaturę można wrzucać do kontenera, ustawionego przez firmę Eko-Wtór z Wilkowic, przed hipermarketem Auchan i w ten sposób przyłączyć się do akcji Klubu Gaja – „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Zbieranie makulatury to także realne działania na rzecz ochrony przyrody, które pozwalają oszczędzić drzewa, wodę oraz energię.

W Polsce przeznacza się na ubój ponad 50 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, którymi właściciele nie mogą się dłużej zajmować. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z agroturystyką.

W ciągu 11 lat akcji Klub Gaja uratował już 57 koni. W 2014 roku uratowane zostały Antałek, Kuba oraz Parkur, który pomaga w rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych w Szkole Specjalnej
w Sosnowcu.

Podczas wiosennej zbiórki makulatury przed hipermarketem Auchan wspólnie uzbieraliśmy 12 ton makulatury. W ciągu 11 lat trwania akcji ponad 3100 ton!

Klub Gaja może ratować konie tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Antalek Kuba Parkur

Na zdjęciach od lewej: Antałek, Kuba, Parkur, fot. Klub Gaja

Akcja Zbieraj makulaturę, ratuj konie prowadzona jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:  Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

Ten wpis umieszczono w kategorii ratuj konie, Święto Drzewa, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget