Ekologia i historia idą w parze czyli 12. edycja Święta Drzewa

Klub Gaja serdecznie zachęca do zapoznania się z raportem z 12. edycji programu Święto Drzewa. W publikacji tej znajdą Państwo nie tylko relacje z inauguracji kolejnej edycji programu obchodzonej pod hasłem „Drzewo Wolności” ale także dobre praktyki zaproponowane przez uczestników, które mogą stać się inspiracją do przeprowadzenia własnych działań. 

Raport Święto Drzewa 2015Bogato ilustrowany raport jest ukłonem w stronę uczestników, którzy z zaangażowaniem sadzili drzewa, zbierali makulaturę, zakładali ogrody czy parki oraz organizowali najróżniejsze wydarzenia, konkursy, pikniki i inne atrakcje w ramach programu Święto Drzewa. W raporcie znaleźć można także podsumowanie konkursów Czarodziejskie Drzewo, Drzewo Roku oraz Zbieraj makulaturę, ratuj konie, w których brały udział nie tylko szkoły czy przedszkola ale także nadleśnictwa, firmy, organizacje społeczne, samorządy i osoby prywatne.

Program Święto Drzewa,  poprzez podejmowanie prostych działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, pomaga nam i społecznościom lokalnym, w budowaniu porozumienia pomiędzy różnorodnymi podmiotami. W 12. edycji Święta Drzewa skupiliśmy się na obchodach 25-lecia Wolności. Odzyskanie swobód obywatelskich przez Polskę umożliwiło takim organizacjom jak Klub Gaja prowadzenie działalności i propagowanie idei ochrony przyrody, zwierząt i środowiska naturalnego – mówi Jacek Bożek Prezes Klubu Gaja.

W 12. edycji Święta Drzewa wzięło udział blisko 60 tys. osób. Wspólnie zasadziliśmy ponad 40 tys. drzew, zebraliśmy blisko 400 ton makulatury oraz uratowaliśmy 4 kolejne konie: Venę, Parkura, Gasa i Dancer Wilda.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Raportem z 12. edycji programu Święto Drzewa >>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Newsy, Święto Drzewa i otagowano jako , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget