Podsumowanie akcji „Zbieraj kartridże, ratuj konie”

Czwarta edycja akcji „Zbieraj kartridże, ratuj konie” została zakończona. Najwięcej kartridży przyjętych do recyklingu przesłało Gimnazjum im. Władysława hr. Zamoyskiego w Kórniku. Łącznie podczas akcji 2014/2015 zebrano 4541 kartridży, dzięki którym udało się uratować 60. konia Klubu Gaja – Lasera. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

W roku szkolnym 2014/2015 w akcji wzięło udział 106 placówek oświatowych. Łącznie do firmy GreenProject przesłano 14668 kartridży i zużytych tonerów. Do ponownego użytku trafiło 4541 z nich. Kartridże i tonery zbierano w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Do akcji dołączyły również ośrodki szkolno-wychowawcze.

Zbieraj kartridże, ratuj konieZe środków pochodzących m.in. z akcji „Zbieraj kartridże, ratuj konie” udało się uratować kolejnego konia – Lasera, który znalazł nowy dom w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Laser pracuje tu jako koń – terapeuta podczas zajęć z hipoterapii i stał się przyjacielem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Pozostała część dochodu z akcji została przeznaczona na leczenie i utrzymanie koni Klubu Gaja: Pegaza, White Lady, Harta, Drumli, Antałka, Atlantyka, Buby, Kasi, Premiery, Samsona, Sugara, Rymarza, Gai, Normana, Magmy, Lukasa i Maksia.

W ciągu czterech lat trwania akcji „Zbieraj kartridże, ratuj konie” łącznie udało się zebrać ponad 24 tys. kartridży, które zostały przetworzone w pełnowartościowe materiały do drukowania. W akcji wzięło udział ponad 500 placówek oświatowych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników akcji Klub Gaja uratował 4 konie – Atlantyka,FetęGasa i Lasera, które znalazły nowe domy, gdzie pracują jako konie – terapeuci. Pomagają m.in. dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym z autyzmem, zespołem Aspergera, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa czy innymi dysfunkcjami. Wspierają rozwój osobisty uczestników warsztatów „Konie uczą ludzi”.

Klub Gaja dziękuje wszystkim Uczestnikom akcji oraz firmie GreenProjekt za zaangażowanie i pomoc w ratowaniu koni. Z przykrością musimy również poinformować, że akcja „Zbieraj kartridże, ratuj konie” została zakończona. 

Ranking szkół IV edycji akcji >>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Zbieraj kartridże i otagowano jako , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget