Światowy Dzień Ziemi 2016

 „Palący Temat – Niska Emisja!” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Ziemi. Coroczny finał w postaci otwartego festynu zorganizowany będzie w niedzielę 24 kwietnia w godz. 10.00 – 18.00 w Warszawie na Polu Mokotowskim. Klub Gaja przygotował dla odwiedzających specjalne torby i koszulki, a dla najmłodszych zabawy z makulaturowymi końmi.

Dzień Ziemi 2016Organizatorzy festynu zapowiadają: Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są ochronie klimatu i przeciwdziałaniu niskiej emisji więc większość przygotowanych prezentacji dotycz tego tematu. Chcemy, aby przez zaproponowany program obchodów można było  edukować, informować i kształtować postawy sprzyjające redukcji tzn. „niskiej emisji”. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się wspólne układanie puzzli, domina, ekologiczne koło fortuny, konkursy plastyczne i warsztaty prowadzone zarówno przez organizacje pozarządowe jak i WFOŚiGW, Ministerstwo Środowiska, Tramwaje Warszawskie, Lasy Państwowe czy Polskie Parki Narodowe.

Klub Gaja przygotował warsztat wykonywania papierowych koni z makulatury. Odzyskiwanie surowców wtórnych jest jednym z tych działań, które każdy w swoim domu może podjąć dla ochrony klimatu. Zachęcamy Państwa do działań w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, ponieważ w ten sposób przyczyniamy się nie tylko do ochrony środowiska, ale także pomocy innym potrzebującym – koniom oraz ludziom – mówi edukator Klubu Gaja Jarosław Kasprzyk.

Dotychczas w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” udało się uzbierać 3500 ton makulatury, uratować przed śmiercią w rzeźni 60 koni, które pomagają innym podczas zajęć z hipoterapii czy w niewielkich gospodarstwach agroturystycznych. Podczas wydarzenia  będzie można zakupić specjalnie przygotowane, pamiątkowe torby oraz koszulki, a także poznać historie niektórych uratowanych przez Klub Gaja koni.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w Polsce od 1990 roku. Przybliża on problemy związane ze współczesną ekologią. To także okazja do podjęcia dyskusji na temat zagrożeń dotyczących naszej planety i ochrony środowiska naturalnego, co może prowadzić do drobnych ale rzeczywistych zmian postaw społecznych.

Organizatorem Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:
www.swietodrzewa.pl/Zbieraj_makulaturę
www.klubgaja.pl

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Wydarzenia, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget