Zeszyty na makulaturę!

24. czerwca kończy się rok szkolny. Tego dnia Klub Gaja rozpocznie zbiórkę makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. „Zeszyty na makulaturę” to hasło przewodnie czerwcowej zbiórki, która będzie trwała do 3 lipca 2016r.

Letnią zbiórką makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej  rozpocznijmy wakacje i  zakończymy rok szkolny 2015/2016. Przekażmy na makulaturę stare zeszyty, nieużywane już podręczniki czy zapisane zeszyty ćwiczeń. Niech  będzie to symboliczne zakończenie roku szkolnego, które pomoże leczyć i wspomagać konie uratowane przez Klub Gaja – zachęca Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

Zbiórka makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-BiałejDo kontenera można również wrzucić kartony, zadrukowane kartki papieru, tekturowe opakowania. Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W dniach 24. czerwca – 3. lipca specjalnie oznaczony kontener zostanie ustawiony przed wejściem do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.

Akcja Klubu Gaja  „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest prowadzona  na terenie Centrum Handlowego Auchan w Bielsku-Białej cyklicznie od 5 lat  i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych Klientów.  To  dowód na to jak wielu osobom nie jest obojętny los koni. Bardzo nam miło że możemy wesprzeć tę szlachetną akcję i przyczynić się do zwiększania świadomości społecznej w zakresie ochrony zwierząt i otaczającego nas środowiska – mówi pani Agnieszka Kucharska-Capłap dyrektorka Auchan w Bielsku-Białej.

Rymarz, koń z jasną grzywąW Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

 

Każdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:

– darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
– stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)
– zbiórkę makulatury w ramach akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie
– przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069
– adopcję wirtualną.

Na zdjęciach: oznaczony kontener podczas zbiórki makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej oraz koń Rymarz, uratowany z transportu na rzeź przez Klub Gaja (z jasną grzywą). Fot. Klub Gaja. 

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Wesprzyj nasze działania:
przekaż darowiznę

 

Ten wpis umieszczono w kategorii ratuj konie, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget