Co słychać u Normana?

Norman, koń uratowany przez Klub Gaja,  który w lutym złamał nogę wraca do zdrowia. 19 lipca z pomocą dobrych ludzi zmienił dom. Wraz z Ceramikiem, z którym jest bardzo związany, zamieszkał w  przepięknej krajobrazowo i spokojnej Stajni Malwinka, kilka kilometrów za Aleksandrowem Łódzkim.  Nadal trwa ogólnopolska zbiórka dla Normana – na zabiegi rehabilitacyjne.

Zbiórka na www.siepomaga.pl/norman

Norman gotowy do wyjazdu.Przeprowadzka rozpoczęła się wieczorem. Przyjechał lek. wet. SGGW w W-wie, który zbadał Normana i przygotował go do transportu zakładając na ten czas opatrunek na zrastającą się nogę. Transport dla Normana przygotował p. Andrzej – właściciel Stajni Malwinka o szlachetnym sercu, który ofiarowując pomoc dla Normana i świetne podejście przewiózł nieodpłatnie konie do swojej stajni. Norman wraz z Ceramikiem wsiadł, przejechał 7km, wysiadł bardzo spokojnie, przywitanie w nowej stajni oraz zaaklimatyzowanie przebiegło również idealnie: rżenie, radość, nowy dom – wszyscy przywitali nowe konie bardzo przyjacielsko i rodzinnie.

Norman rtg 19.07.2016Lek. wet. SGGW w W-wie zrobił zdjęcia kontrolne rtg – noga się zrasta, dalsze wizyty nie są już konieczne. Teraz Normanowi potrzebne są zabiegi rehabilitacyjne. Każdego dnia cały Norman nadal jest masowany ręcznym masażerem dla poprawy ukrwienia. Tylna prawa noga rozgrzewana maścią końską lub lampą na podczerwień, by przeciwdziałać diagonalnemu przeciążaniu prawej tylnej kończyny w ruchu, a przednie nogi masowane i chłodzone wodą oraz smarowane Liotonem 1000 lub Altacetem. Trociny nadal niezbędne do wyścielenia boksu Normana do momentu, aż będzie mógł wychodzić na padok. Codziennie podawane jest mu siemię lniane z płatkami owsianymi oraz wapnem NAF i dwie marchewki. Codzienne Norman spaceruje, pokonując o jeden metr dalej. Norman świetnie zaadoptował się w nowej stajni wśród życzliwych mu ludzi i końskich przyjaciół, na reszcie może zasmakować trawy, którą ma pod nogami wychodząc jedynie ze stajni, jest szczęśliwy i rżący.

Wysiadamy w Stajni Malwinka.KOCHANI ZBIERAMY NA REHABILITACJĘ! Potrzebne będą dalsze środki finansowe na zaległą opiekę weterynaryjną (400zł) i rehabilitację – laseroterapię, która przyspiesza procesy zrostowe kości oraz elektroterapię, która zwiększa zasięg ruchów i przywraca czynności mięśni.

28 lipca odwiedziła Normana – Aleksandra Szmidt z Equus Vital – Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii Koni, która będzie prowadzić rehabilitację w ramach niesienia pomocy dla Normana. Żeby dopełnić diagnostykę, a tym samym całą rehabilitację Normana i jego potencjalny powrót do sprawności bez bolesności i większego dyskomfortu zdjęcia USG tkanek miękkich nogi będą bardzo pomocne. Program rehabilitacji, jaki przygotowała przyszła rehabilitantka Normana w opcji dojazdowej to:

1. Masaż rozluźniająco-pobudzający mający na celu pozbycie się napięć powstałych w wyniku urazu oraz wspomagania nadbudowania tkanki mięśniowej – seria 10 masaży co drugi dzień;
2. Elektroterapię dla uzyskania efektu przeciwbólowego i szybszego nabudowania mięśni – seria 10 zabiegów co drugi dzień po każdym masażu;
3. Laseroterapia 2 serie po 7 zabiegów codziennie z 14-dniową przerwą;
4. Terapia ultradźwiękami 2 serie po 7 zabiegów codziennie z 14dniową przerwą.

Już w nowym domu - stajni Malwinka.Koszt zabiegów rehabilitacyjnych i zdjęcia USG nogi to ok. 3 tyś. złotych.

Dziękujemy w imieniu Normana wszystkim dobrym ludziom, których Norman ciągle spotyka na swojej drodze, którzy są razem z Nim i Wierzą w Niego. Dzięki Państwa dotychczasowej pomocy udało się zapłacić prawie wszystkie zaległe faktury za leczenie. Prosimy o dalsze wsparcie, by całą historię zakończyć happy endem. Pamiętajcie razem możemy wszystko!

Na szczególne wyróżnienie i podziękowania za dotychczas udzieloną pomocą dla Normana zasługują: SGGW w W-wie z wyróżnieniem dr n.wet. Radomir Henklewski (Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Koni Ruda Żmigrodzka), lek.wet. Kamil Górski (Gabinet Weterynaryjny Kamil Górski), firmy: Warsztat stolarski Rafała Gałczyńskiego ze Szczyrku, firma kurierska TNT Express, Apteka z Głubczyc, firma Accenture Workplace Solutions Poland, która uzbierała makulaturę dla Normana. Pomagali: Adam i Bartek Nettik, Piotr Czajka, Witold Gnacikowski, Izabela i Grzegorz Jakubiak, Agnieszka Ścianowska, Michał Czaśnik, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 55 w Łodzi, Stajnia Malwinka z wyróżnieniem właściciela p.Andrzeja Krajewskiego, Dominika Krawczyk, kowal Rafał wraz ze swoim pomocnikiem, i wszyscy którzy dokonali nawet najmniejszych wpłat na rzecz Normana. Dziękujemy i działamy dalej! 

Norman spacerujeJak można pomóc? Ogólnopolska zbiórka dla Normana na: https://www.siepomaga.pl/norman  lub wpłacając darowiznę na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120) z dopiskiem: leczenie Normana. SMS o treści S4216 na nr: 72365 za 2,46zł (z VAT) siepomaga.pl

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, ratuj konie, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget