Makulatura. Fot. pixabay.com

Jesienna zbiórka makulatury w Bielsku-Białej

Jesienna zbiórka makulatury organizowana przez Klub Gaja w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej odbędzie się w dniach 21-30 października 2016 roku. Do kontenera można wrzucić stare gazety, zniszczone książki, kartony, zadrukowane kartki papieru, tekturowe opakowania czy zapisane zeszyty.

Zbiórka makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. Fot. Klub Gaja.Mieszkańcy Bielska-Białej i okolic coraz częściej dzwonią do Klubu Gaja z zapytaniem kiedy zostanie zorganizowana kolejna zbiórka makulatury. Cieszymy się, że akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest coraz bardziej popularna, ponieważ dzięki temu wiemy, że ludziom zależy zarówno na ochronie środowiska jak i pomocy potrzebującym zwierzętom. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa i przekazywaną makulaturę – mówi Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W dniach 21– 30 października specjalnie oznaczony kontener zostanie ustawiony przed wejściem do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.

W ciągu 5 lat Klub Gaja razem z mieszkańcami Bielska i okolic oraz hipermarketem Auchan uzbierał już ponad 50 ton makulatury. 1 tona makulatury to uratowane przed wycinką 17 drzew. Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” organizowana przez Klub Gaja uczy jak chroniąc środowisko pomagać zwierzętom – komentuje Jolanta Migdał z Klubu Gaja.

W Polsce przeznacza się na ubój około 42 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

Każdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:
darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)
zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie
– przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069
adopcję wirtualną.

Więcej informacji:
www.klubgaja.pl
www.swietodrzewa.pl

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa, Wydarzenia, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget