Dąb Józef

Jeszcze tylko tydzień na zgłoszenie Drzewa Roku!

Jeśli w Twojej okolicy rośnie wyjątkowe drzewo, które ma swoją legendę lub ciekawą historię czy też integruje lokalną społeczność, zgłoś je do konkursu Klubu Gaja. Może ono zostać Drzewem Roku 2017! Wyjątkowe drzewa można zgłaszać do końca listopada.

Dąb Józef.Do 30 listopada Klub Gaja czeka na zgłoszenia wyjątkowych, ulubionych drzew do konkursu Drzewo Roku. Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń kapituła wyłoni finałową szesnastkę, która ubiegać się będzie o tytuł Drzewa Roku 2017. To jedyne, zwycięskie drzewo wybiorą internauci w czerwcu 2017 roku, podczas internetowego plebiscytu. Wygra to z drzew, które zdobędzie najwięcej głosów. Głosowanie jest także dobrą okazją do promocji zarówno drzewa jak i lokalnej ojczyzny i jej walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Ponadto zdobywca tytułu Drzewo Roku 2017, będzie reprezentował Polskę w konkursie Europejskie Drzewo Roku w lutym 2018 roku. Zgłoszone w poprzedniej edycji konkursu drzewa, które nie znalazły się w finale, mogą być zgłoszone po raz kolejny.

Ambasadorami konkursu są: reżyser Kazimierz Kutz, podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska oraz polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim profesor Jan Miodek.

Więcej informacji, regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie Święta Drzewa. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2016 r. 

Dodatkowe informacje:
www.drzeworoku.pl
www.klubgaja.pl

Na zdjęciu Drzewo Roku 2016 – Dąb Józef w Wiśniowej w woj. podkarpackim, zgłoszony do konkursu przez Starostwo Powiatowe w Strzyżowie i Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Nadleśnictwo Strzyżów, Fundację Cherry Home.

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku, Konkursy i otagowano jako , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget