Oddaj głos na drzewo w Polsce!

Polski dąb bierze udział w konkursie o tytuł Europejskiego Drzewa Roku. Jest jednym z siedmiu, obok drzew z Francji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Czech i Bułgarii, które teraz walczą o zwycięstwo. Polskie drzewo czeka na Państwa poparcie. Klub Gaja gorąco zachęca do głosowania. Bardzo szybko swój głos można oddać na stronie internetowej konkursu: http://www.treeoftheyear.org/ Termin mija już 29 lutego!

 O tytuł walczy dąb Grot z Dęblina, który wygrał w konkursie na Drzewo Roku zorganizowanym przez Klub Gaja. To przepiękne drzewo przetrwało dwie wojny światowe, choć działania wojenne rozgrywały się tuż obok niego. Jest ogromne i pełne życia, mimo, że jeden z jego miłośników powiedział znamienne słowa: Trudno jest drzewu pozostać pomnikiem wśród ludzi.

 Pomóżmy dzieciom z Gimnazjum nr 2 w Dęblinie, które zgłosiły drzewo do konkursu krajowego, a teraz mocno kibicują mu w konkursie europejskim!

 Konkurs krajowy, w którym wygrał Grot, został zorganizowany w ramach programu Klubu Gaja – Święto Drzewa. Dzięki niemu w ubiegłym roku Polacy posadzili 126 tys. drzew. Drzewa są jednym z najważniejszych czynników wpływających na równowagę ekologiczną w środowisku człowieka, dlatego warto je pielęgnować, a szczególnie piękne okazy pokazywać innym. Dąb Grot w Dęblinie może zdobyć rozgłos w Europie. Głosujmy!.

 W ostatnim tygodniu głosowania organizatorzy celowo nie ujawniają jego bieżących wyników, aby ostateczne rozstrzygnięcie – 29 lutego – było prawdziwą niespodzianką. Jednak głosy są cały czas przyjmowane i podliczane.

Konkurs Europejskie Drzewo Roku prowadzi Czeska Fundacja „Partnerstwo dla Środowiska”.

 Konkurs Drzewo Roku w Polsce jest częścią projektu Święto Drzewa,  który został dofinansowany przez Narodowy Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


 

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget