Marzenia o koniu Klubu Gaja

Od dawna w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu marzono o koniu do hipoterapii. Marzenie spełnia Klub Gaja, a koń nazywa się Drumla! Zajęcia z towarzyszeniem konia będą dla dzieci ogromną pomocą.

Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi. Dla nich kontakt z koniem i jazda konna są bezcenne. Poprawiają koordynację psychomotoryczną, normalizują napięcie mięśniowe i rozwijają poczucie równowagi. Dla konia od Klubu Gaja szkoła przygotowała już piękną drewnianą stajnię i teren, na którym będzie prowadzona hipoterapia.

Drumla jest 47 koniem wykupionym i uratowanym przez Klub Gaja, który jest jedną z wiodących organizacji społecznych w Polsce, zajmującym się ochroną środowiska i prawami zwierząt. Kierowane do Klubu Gaja prośby o ratunek dla koni to kilkadziesiąt sygnałów w ciągu każdego roku. Zwierzęta możemy wykupić i zapewnić im nowy dom tylko dzięki pieniądzom, które otrzymujemy z darowizn, z 1% podatku (KRS 0000120069) oraz naszej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Koszt zakupu jednego konia to ok. 4 tysięcy zł. Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie i leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację wszystkich zwierząt oddanych do adopcji. Są zadbane i potrzebne, a ich życie trwa kilkanaście, a nie tylko kilka lat.

Konie Klubu Gaja trafiają m. in. do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.  Drumla została wykupiona dzięki wpłatom z 1 % podatku  i zbiórce makulatury, przeprowadzonej wspólnie z Centrum Handlowo-Rozrywkowym Gemini Park w Bielsku-Białej i spółką Eko-Wtór Jakubiec  z Bystrej. Na prośbę Klubu Gaja klienci centrum w ciągu trzech dni uzbierali ponad 9 ton makulatury!

Uratowany koń ma za sobą kilkanaście lat ciężkiej pracy. Nie stracił jednak sympatii dla ludzi, nadal chętnie słucha poleceń, jest spokojny i opanowany. Jest koniem półszlachetnym, po rodzicach rasy małopolskiej i śląskiej.

Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu może pochwalić się m.in. salą integracji sensomotorycznej i salą doświadczania świata. Różnorodne metody pracy takie jak muzyczne, animaloterapia, ceramiczne pozwalają na rozwój ukrytego potencjału wychowanków. Zajęcia z towarzyszeniem konia będą dla nich bardzo ważnym doświadczeniem.

Klub Gaja może ratować konie tylko dzięki hojności ofiarodawców poprzez:
• darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
• stałe polecenie przelewu ( wystarczy nawet 20 zł miesięcznie)
www.klubgaja.pl/_pliki/obciazenierachunku.pdf
• pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury –  www.klubgaja.pl/zbieraj_makulature/
• darowizny na stronie Siepomaga – http://www.siepomaga.pl/f/klubgaja/c/432
• przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069 – pobierz program PIT do rozliczenia za 2011r. – http://download.tmxp.pl/opp/0000120069/pit2011.exe

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest częścią Programu Święto Drzewa, który został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget