Ucz się z klimatem – konkurs Klubu Gaja

Klub Gaja zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, metodyków, a także osoby zainteresowane edukacją dzieci i młodzieży do udziału w konkursie „Ucz się z klimatem”, który jest organizowany w ramach Święta Drzewa. Jego przedmiotem jest scenariusz lekcji – dowolnego przedmiotu – wzbogacający tradycyjny program nauczania o informacje nt. roli drzew w ekosystemach, ochronie klimatu i zapobieganiu powodziom.

Z dotychczasowych doświadczeń Klubu Gaja wynika, że temat roli drzew może pojawić się w każdej dziedzinie wiedzy programowo przekazywanej w szkole, od języka polskiego  poprzez m.in. matematykę, biologię, a nawet wychowanie fizyczne. Drzewa są wszechobecne w naszym życiu, a scenariusz może w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyć ich rolę i wyjaśnić ich znaczenie od tych pojedynczych w dużych skupiskach miejskich po całe obszary leśne.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie przez jego uczestników scenariusza lekcji na formularzu zgłoszeniowym na adres e-mail: klubgaja@klubgaja.pl ( w temacie wiadomości prosimy  wpisać „Konkurs Ucz się z klimatem”) lub w formie wydruku i zapisu elektronicznego na opisanej płycie CD, na adres: Klub Gaja, ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice ( na kopercie prosimy umieścić dopisek „Konkurs Ucz się z klimatem”).

Na zgłoszenia czekamy do końca lutego 2012 roku.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania  na: http://swietodrzewa.pl/?page_id=228

Konkurs Ucz się z klimatem  jest częścią projektu Święto Drzewa,  który został dofinansowany przez Narodowy Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Ucz się z klimatem. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget