Klub Gaja w trasie

Dwa wydarzenia. Dwa kompletnie różne środowiska zapraszające Klub Gaja i naszego lidera Jacka Bożka do podzielenia się doświadczeniem w pracy dla Ziemi, ludzi i zwierząt. Są one sygnałem ogromnego wzrostu zainteresowania ekologią i działaniami społecznymi budzącymi świadomość powagi sytuacji związanej ze zmianami klimatu i wyczerpującymi się zasobami. Potrzeba poszukiwania rozwiązań tej dramatycznej sytuacji ujawnia się w coraz szerszych i różnorodnych kręgach społecznych. Nasze doświadczenia z ponad trzydziestoletniej pracy na tym polu znajdują coraz więcej ludzi i środowisk, które czerpią z tej wiedzy.

W Poznaniu w dniu 04.11.2021 w ramach Targów Ogrodniczych Gardenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się XV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa „Odbetonować Miasta”  gdzie w swoich wystąpieniach uczestnicy dzielili się wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu i tworzeniu terenów zieleni w miastach.

Jednym z prelegentów był prezes Klubu Gaja Jacek Bożek, który opowiedział o programie edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Mówił także o zagrożeniach wynikających z katastrofy klimatycznej i zaniku różnorodności biologicznej. Podkreślał także znaczenie indywidualnych działań i decyzji także w sferze polityki lokalnej.

Wrocław w dniu 05.11.2021 był miejscem Międzynarodowej Konferencji Naukowej LALKA NOVA Nowe Znaczenie Lalki w Teatrze i Sztukach Performatywnych, która odbyła się na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu.

W panelu dyskusyjnym „Przedstawienie zwierząt w sztuce w duchu ekokrytyki”  wystąpił Jacek Bożek szef i założyciel Klubu Gaja, który opowiedział o doświadczeniach wieloletnich działań na rzecz zwierząt, efektach prawnych i społecznych jakie osiągnął Klub Gaja w swojej pracy.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget