Dziękujemy za pomoc, konie wróciły z kliniki!

Klub Gaja dziękuje wszystkim ludziom wielkiego serca za wsparcie zbiórki „Klinika dla Pegaza” na portalu www.ratujemyzwierzaki.pl oraz akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” pod Auchan w Bielsku-Białej. Środki ze zbiórki wykorzystaliśmy m.in. na zabiegi i badania naszych podopiecznych Pegaza i White Lady w klinice EqiVetServis Poznań.

Podróż Pegaza i White Lady do kliniki trwała ponad pięć godzin. Konie spędziły w klinice cztery dni. Po wykonaniu zdjęć RTG oraz endoskopu szczęki Pegaza lekarz prowadzący stwierdził, że do usunięcia  są 3 zęby – 1 ósemka oraz 2 szóstki. Zabieg został wykonany, wszystko poszło pomyślnie. Obecnie Pegaz dochodzi do siebie, radzi sobie w nowej sytuacji świetnie.

U White Lady po kontroli stwierdzono martwicę jednej szóstki, także została usunięta. Zrobiliśmy także USG ginekologiczne White Lady. Zmiany w macicy i na jajnikach są znaczące, jednak jak na jej wiek są w normie. Zostało zalecone badanie kontrolne co pół roku zębów jak i badanie ginekologiczne. Wszystko poszło gładko i sprawnie.

Po kontroli zębodołów konie zostały wypisane do domu, gdzie brały jeszcze dwa dni leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, a teraz odpoczywają.

Dziękujemy klinice EqiVetServis Poznań oraz MASTERS Tomasz Rzepka za przewóz koni.

Zobacz rezultat >> https://www.ratujemyzwierzaki.pl/klinika-dla-pegaza

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii, Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget