Laureaci 5. akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”

Po raz kolejny akcja „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” spotkała się z zainteresowaniem warszawskich przedszkoli i szkół wpisując się w kalendarz jesiennej edukacji o drzewach i przyrodzie miasta. Do 5 edycji akcji przyłączyło się 120 placówek, posadzono 3200 drzew i zorganizowano wiele ciekawych zajęć, gier, zabaw, konkursów i wycieczek. Wręczenie tytułów i statuetek dla najlepszych inicjatyw odbędzie się 17 grudnia o godz. 11.00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień przy ul. Wybrzeże Puckie 1 w Dzielnicy Praga-Północ. Miasto Stołeczne Warszawa w imieniu którego działa Zarząd Zieleni i Klub Gaja serdecznie dziękują wszystkim uczestniczkom i uczestnikom akcji!

Podczas 5. edycji akcji Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” dzieci, młodzież, rodzice i przyjaciele społeczności przedszkolnych i szkolnych sadzili drzewa, organizowali zajęcia, konkursy plastyczne, literackie, fotograficzne, zabawy dydaktyczne i  ruchowe, prowadzili obserwacje przyrodnicze, odwiedzali parki i lasy miejskie. W tym roku zachęcaliśmy placówki do odwiedzenia Pawilonu Edukacyjnego Kamień i poznawania przyrody nadwiślańskiej. Dla uczestników akcji przygotowano materiały edukacyjne m.in. plakaty, słuchowiska, kolorowanki i gry terenowe oraz przekazano placówkom 3200 sadzonek drzew m.in. klonów, lip, jarzębów i dzikich jabłoni.

Jacek Bożek, założyciel i lider Klubu Gaja, komentuje – „Nie jest łatwo działać na rzecz przyrody i środowiska w tych trudnych warunkach. Trzeba to jednak robić z myślą o przyszłości planety, ludzi i zwierząt, i pomimo pandemicznych przeszkód organizować wydarzenia i akcje. Tak właśnie postępowali uczestnicy akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”, którzy w różnorodny i nowatorski sposób prowadzili swoje działania dla drzew i wokół drzew. Bardzo chciałbym podziękować uczestnikom za ich wytrwałość i pomysłowość oraz zaangażowanie w kolejną edycję akcji”.

Z nadesłanych sprawozdań wyłoniono laureatów tytułu Najlepsza inicjatywa akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzewa dla Warszawy 2021”. Tytuł otrzymali:

 • Szkoła Podstawowa Chocimska – za posadzenie 400 drzew i zaangażowanie w akcję blisko 300 osób, w tym rodziców oraz przyjaciół szkolnej społeczności.
 • Przedszkole nr 76 im. Warsa i Sawy– za posadzenie 172 drzew z rodzicami i realizację ciekawych zabaw dydaktycznych.
 • Zespół Szkół Specjalnych nr 90 – za posadzenie ponad 130 drzew wspólnie z rodzicami oraz przeprowadzenie różnorodnych warsztatów tematycznych.
 • Szkoła Podstawowa nr 215 – za pomysł i realizację gry terenowej ze Świętym Franciszkiem wokół Pawilonu Edukacyjnego Kamień, posadzenie 110 drzew i przeprowadzenie różnych działań koordynowanych przez 80 wolontariuszy/ek.
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863r – za łączenie działań dla drzew z historią dzielnicy m.in. sadzeniem drzew i poznawaniem historii ludzi, którzy spoczywają na praskich cmentarzach.
 • Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 226 Małego Europejczyka – za różnorodne zajęcia, podcast dzieci o drzewach i zaangażowanie rodziców w konkurs „Najciekawsze drzewo w mieście”.
 • Przedszkole nr 390 – za realizację dziesięciodniowego  cyklu ciekawych zajęć, konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci i rodziców oraz ćwiczenie ciszy w przyrodzie.
 • Przedszkole nr 263 za realizacje różnych zajęć badawczych, gier i zabaw m.in. relaksu pod drzewem i stworzenie przez dzieci gry planszowej „Drzewo”.
 • Biblioteka Szkolna i Świetlica w Szkole Podstawowej nr 231 – za zaangażowanie 600 uczniów, przeprowadzenie ciekawych zajęć i posadzenie 60 drzew z okazji jubileuszu 60-lecia szkoły.
 • Szkoła Podstawowa nr 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego – za zaangażowanie rodziców w inicjatywę „Podziel się roślinką” i wycieczkę do sadu jabłkowego.
 • Szkoła Podstawowa nr 395 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego – za cykl zajęć przyrodniczych na trenie obszaru Natura 2000 – Dolina Środkowej Wisły i poznawanie lasu łęgowego po praskiej stronie Wisły .

Specjalne wyróżnienie otrzymał Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany” za zaangażowanie mieszkańców w akcję „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” .


Akcja „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” realizowana jest przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy przy współpracy Klubu Gaja.

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
 • Polub nas na Facebook

  Facebook Pagelike Widget