Najlepsze inicjatywy 5 akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”

Po raz piąty, warszawskim przedszkolom i szkołom, przyznano tytuły „Najlepsza inicjatywa akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”. Uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów odbyła się 17 grudnia w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Miasto Stołeczne Warszawa wraz z Zarządem Zieleni i Klubem Gaja serdecznie dziękują laureatom oraz Zespołowi Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego i uczniom, którzy swoim koncertem uświetnili wydarzenie.

W tym roku do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” przyłączyło się 120 przedszkoli i szkół, posadzono 3200 drzew i zorganizowano wiele ciekawych zajęć, gier, zabaw, konkursów i wycieczek. Wśród uczestników i laureatów znalazły się placówki i nauczyciele, którzy po raz piąty uczestniczyli w akcji! Wręczenie tytułów dla najlepszych inicjatyw odbyło się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień, położonym nad Wisłą w Dzielnicy Praga-Północ. Galę uświetnił występ trąbkowego tria Szymanowski Brass Ensemble z Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy, witając przybyłych gości, powiedziała  – „Co roku warszawiacy chętnie angażują się w inicjatywy związane z nowymi nasadzeniami i wspólnym zazielenianiem miasta. W ramach tegorocznej akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” rozdaliśmy stołecznym szkołom i przedszkolom rekordową liczbę sadzonek – ponad 3200, a w ciągu 5 lat było to w sumie ponad 8 tysięcy młodych drzew. Dziękuję serdecznie wszystkim za zaangażowanie i współtworzenie jeszcze bardziej zielonej stolicy”.

Kamila Nowocin, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, dodała „To już piąta, jubileuszowa edycja programu edukacyjnego Zarządu Zieleni, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony warszawskich placówek. W tym roku szczególnie zachęcaliśmy dzieci i młodzież do odwiedzania Pawilonu Edukacyjnego Kamień, poznawania nadwiślańskiej przyrody i tworzenia inicjatyw związanych właśnie z tym miejscem. To niezwykle miłe obserwować, jak młodzi ludzie angażują się w projekty ekologiczne i stają się inspiracją nie tylko dla swoich rówieśników, ale i dla dorosłych”.

Jacek Bożek, założyciel i lider Klubu Gaja, komentował – „Wspólna praca dla miasta ale zarazem dla całej planety jest jednym z najlepszych działań w adaptacji do zmian klimatu. To właśnie robimy od kilku lat i bardzo dziękuje tym wszystkim, którzy nie poprzestają w pracy na rzecz dobra wspólnego. Sadźmy i pielęgnujmy drzewa”.

Tytuły „Najlepsza inicjatywa akcji Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzewa dla Warszawy 2021” otrzymali:

 • Szkoła Podstawowa Chocimska – za posadzenie 400 drzew i zaangażowanie w akcję blisko 300 osób, w tym rodziców oraz przyjaciół szkolnej społeczności.
 • Przedszkole nr 76 im. Warsa i Sawy– za posadzenie 172 drzew z rodzicami i realizację ciekawych zabaw dydaktycznych.
 • Zespół Szkół Specjalnych nr 90 – za posadzenie ponad 130 drzew wspólnie z rodzicami oraz przeprowadzenie różnorodnych warsztatów tematycznych.
 • Szkoła Podstawowa nr 215 – za pomysł i realizację gry terenowej ze Świętym Franciszkiem wokół Pawilonu Edukacyjnego Kamień, posadzenie 110 drzew i przeprowadzenie różnych działań koordynowanych przez 80 wolontariuszy/ek.
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863r – za łączenie działań dla drzew z historią dzielnicy m.in. sadzeniem drzew i poznawaniem historii ludzi, którzy spoczywają na praskich cmentarzach.
 • Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 226 Małego Europejczyka – za różnorodne zajęcia, podcast dzieci o drzewach i zaangażowanie rodziców w konkurs „Najciekawsze drzewo w mieście”.
 • Przedszkole nr 390 – za realizację dziesięciodniowego  cyklu ciekawych zajęć, konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci i rodziców oraz ćwiczenie ciszy w przyrodzie.
 • Przedszkole nr 263 za realizacje różnych zajęć badawczych, gier i zabaw m.in. relaksu pod drzewem i stworzenie przez dzieci gry planszowej „Drzewo”.
 • Biblioteka Szkolna i Świetlica w Szkole Podstawowej nr 231 – za zaangażowanie 600 uczniów, przeprowadzenie ciekawych zajęć i posadzenie 60 drzew z okazji jubileuszu 60-lecia szkoły.
 • Szkoła Podstawowa nr 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego – za zaangażowanie rodziców w inicjatywę „Podziel się roślinką” i wycieczkę do sadu jabłkowego.
 • Szkoła Podstawowa nr 395 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego – za cykl zajęć przyrodniczych na trenie obszaru Natura 2000 – Dolina Środkowej Wisły i poznawanie lasu łęgowego po praskiej stronie Wisły .

Specjalne wyróżnienie otrzymał Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany” za zaangażowanie mieszkańców w akcję „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” .

Akcja „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” realizowana jest przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy przy współpracy Klubu Gaja.

 

 

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
 • Polub nas na Facebook

  Facebook Pagelike Widget