Zbiórka makulatury na ratowanie koni

Coraz chętniej segregujemy odpady, albo planujemy takie działania. Najbardziej przekonują nas konkretne korzyści, jakie można z tego odnieść. Klub Gaja po raz kolejny daje taką możliwość organizując w dniach 18-20 maja 2012 akcję „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” pod hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej, wraz ze spółką Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Pieniądze ze zbiórki makulatury zostaną przeznaczone na ratowanie koni. W Polsce przeznacza się na ubój 66 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso lub wykorzystane w ciężkich pracach (polowych, leśnych) oraz wykluczone ze sportu. Także te zaniedbane i schorowane. Prośby, kierowane do Klubu Gaja, o ratunek dla koni to kilkadziesiąt takich spraw w roku. Koszt wykupu jednego konia to ok. 4 tys. zł. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajdujemy dla nich nowe domy, wspieramy ich utrzymanie i leczenie, terapię chorych koni, leki i opiekę weterynaryjną, monitorujemy stan adoptowanych zwierząt.  Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię chorych, do małych gospodarstw lub do agroturystyki. Do tej pory Klub Gaja wykupił już 49 koni!

Zbieranie makulatury to także ochrona drzew. Klub Gaja to polska i nowoczesna organizacja społeczna, która angażuje do działań na rzecz ochrony środowiska i poszanowania praw zwierząt. Zachęcamy do działań rzeczywistych, a nie pozornych. Codziennie każde drzewo wytwarza tlen potrzebny trzem osobom. Oddając 70 kg papieru, zmniejszamy zapotrzebowanie na jego produkcję i zapobiegamy wycięciu dużego drzewa, na przykład, kilkudziesięcioletniej sosny.

Z popularnego hipermarketu Auchan korzystają mieszkańcy całego regionu: od Bielska-Białej poprzez miejscowości powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, a nawet obywatele terenów przygranicznych w Czechach. W poprzedniej zbiórce w Auchan (listopad 2011 r.) klienci i handlowcy zgromadzili 4, 5 tony zużytego papieru. Pieniądze za makulaturę i wpłaty z 1% podatku dla Klubu Gaja umożliwiły zakup 2-letnieigo ogierka Błyska. Wierzchowca zaadoptowała instruktorka jazdy konnej. Z kontaktu z nim będą cieszyć się dzieci.

Patron medialny Radio Bielsko

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget