21. Święto Drzewa – ogólnopolska inauguracja w Warszawie

„Drzewa – bezcenny dar natury” to hasło 21. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja. Ogólnopolska inauguracji tegorocznej edycji odbędzie się w Warszawie, w Służewskim Domu Kultury, 12 października (czwartek) o godz. 11.30. W programie m.in. sadzenie drzew z Ambasadorami Święta Drzewa – Mają Ostaszewską, Magdaleną Popławską, Dagmarą Bąk i Bartłomiejem Topą oraz Laureatami konkursów, Partnerami i Gośćmi. W tym roku Klub Gaja nagrodzi także przedszkola i szkoły, które nieprzerwanie od 20 lat realizują program Święta Drzewa. Dzięki zaangażowaniu ponad 800 tysięcy uczestników programu posadzono ponad 1 milion drzew i krzewów, odkryto ponad blisko 200 niezwykłych drzew ważnych dla społeczności – finalistów konkursu Drzewo Roku.

Każdy może dołączyć do Święta Drzewa, posadzić drzewo czy krzew i dopisać je do licznika na www.swietodrzewa.pl  Co roku Klub Gaja, podczas inauguracji kolejnej edycji programu nagradza organizatorów lokalnych inicjatyw Święta Drzewa za ilość posadzonych drzew, kreatywność i współpracę. W programie uczestniczą placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, firmy i osoby indywidualne. W tym roku nagrody otrzymają także szkoły i przedszkola, które od 2023 roku, przez 20 lat, co roku organizowały lokalnie Święto Drzewa.

W tym roku, ogólnopolska inauguracja 21 edycji Święta Drzewa odbędzie się 12 października  w Służewskim Dom Kultury w Warszawie. Wydarzenie rozpocznie się konferencją prasową o godz.11.30 z udziałem m.in.:  Ambasadorów Święta Drzewa, aktorów: Mai Ostaszewskiej, Magdaleny Popławskiej, Dagmary Bąk i Bartłomieja Topy oraz Partnerów i Laureatów Czarodziejskiego Drzewa, Drzewa Roku i Europejskiego Drzewa Roku. Po konferencji razem z zaproszonymi gośćmi posadzimy jarzęby pospolite i krzewy owocowe.

„Jesteśmy dumni z możliwości podziękowania wszystkim uczestnikom Święta Drzewa, a w szczególności ludziom i instytucjom, którzy nieprzerwanie świętują z nami od 20 lat. Wytrwałość i współpraca jest niezbędna w czasie kryzysu klimatycznego, który jest skutkiem naszej krótkowzroczności i często zachłanności w korzystaniu z zasobów Ziemi. Przed nami nadal długa droga i praca dla ludzi i planety” – mówi Jolanta Migdał z Klubu Gaja, koordynatorka programu Święta Drzewa.

Po akcji sadzenia drzew i krzewów uczestników zaprosimy na uroczystą galę wręczenia nagród Czarodziejskiego Drzewa, Drzewa Roku, Certyfikatów i Podziękowań 21. edycji Święta Drzewa, którą poprowadzą Ewa Podolska, dziennikarka TOK FM  i Jacek Bożek z Klubu Gaja. Inauguracja 21. edycji Święta Drzewa objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

  1. Święto Drzewa

Honorowe Patronaty Prezydent m.st. Warszawy, Prezydent Miasta Katowice, Prezydent Miasta Sosnowiec, Prezydent Miasta Bielsko-Biała
Partnerzy strategiczni  Davines , UPS Polska, International Tree Foundation
Partnerzy Environmental Partnership Association, Tree of the Year, Fundacja Drzewo i Jutro, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Współpraca
Partnerstwo dla Klimatu,  Służewski Dom Kultury, LeasePlan Fleet Management Polska, Signify Poland, Fundusz Partnerstwa, Clean Advantage, ALDI, Clouds On Mars, Black Point, TÜV SÜD Polska

Fot. Klub Gaja/ Święto Drzewa w Warszawie 2022

Więcej informacji na www.swietodrzewa.pl

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget