Zbiórka, która ratuje konia

Zbiórka makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej zakończyła się sukcesem – już dziś wiadomo, że osoby indywidualne, które odpowiedziały na apel Klubu Gaja, przyniosły w sumie 6, 2 tony makulatury! Zbiórka (18-24 lutego) została zorganizowana w ramach akcji Klubu Gaja – „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

W Polsce przeznacza się na ubój 60 tys. koni rocznie. Większość z nich, sprzedawanych jest za granicę, gdzie trafiają po długim, przypłaconym ranami i stresem transporcie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, a także schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz te, które wykorzystywane są w sporcie wyczynowym. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z  agroturystyką.

Poprzedni koń, ocalony dzięki wpłatom z 1 % podatku, a jednocześnie zbiórce makulatury wraz z bielskim Auchan i spółką Eko-wtór Jakubiec z Bystrej to Błysk. Klub Gaja wykupił konia gdy okazało się, że jego dotychczasowi właściciele mają problemy finansowe i wierzchowiec może trafić do rzeźni. Teraz młodym ogierkiem opiekuje się instruktorka jazdy konnej ze stajni „Stara Dąbrowa” pod Łodzią. Błysk będzie służył najmłodszym miłośnikom koni.
Odpowiednio prowadzone zajęcia z końmi uczą dziecko odpowiedzialności wobec zwierząt, one natomiast potrafią odwdzięczyć się przyjaźnią i wytrwałą pracą z jeźdźcem.

Klub Gaja ratuje konie dzięki hojności darczyńców, sympatyków organizacji i  ludzi dobrej woli, dla których ważna jest ochrona otaczającej nas przyrody także poprzez:
• przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Gaja (KRS 0000120069) – program PIT
• wykonanie darowizny na konto organizacji
• stałe polecenie przelewu
• zbiórkę kartridży. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na ratowanie koni

Akcja Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i uwrażliwia na sytuację zwierząt – Klub Gaja uratował już 52 konie. Każde tysiąc kilogramów makulatury, która trafiła do produkcji papieru, pozwala zaoszczędzić: 17 drzew, trzy metry sześcienne przestrzeni na wysypisku śmieci, blisko 30 tys. litrów wody i 40 procent energii.

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie i otagowano jako , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget