COP19: Dobry klimat wokół Pałacu

Przechodnie i turyści, którzy wczoraj znaleźli się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie mogli otrzymać od Klubu Gaja kopertę z przesłaniem Zasadź dobry klimat i nasionkiem sosny taborskiej do samodzielnego wyhodowania z niego drzewa.

Natomiast w samym Pałacu, na stoisku wystawienniczym Klubu Gaja, na oficjalnej wystawie szczytu klimatycznego COP19, nie brakowało nowych rąk do pracy – wyplatania warkoczy z tkanin na znak wspólnej troski i współpracy w sprawie ochrony polskich rzek.

Zobacz foto.

Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym happeningu zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne. Prosimy o przynoszenie wraz z sobą niepotrzebnych tkanin (pościeli, firan, zasłon, obrusów), które mogą posłużyć do wyplatania warkoczy. Wielki finał happeningu Klubu Gaja i artystki Cecylii Malik Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek już wkrótce!

 

Wydarzenia Klubu Gaja towarzyszące COP19 – 19 listopada:

W godz. 10.00-18.00 – kontynuujemy happening Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodność” w 1. części oficjalnej wystawy COP19 – Zielony Klimat – edukacja i technologie dla ochrony środowiska).

W ciągu dnia w centrum Warszawy rozdajemy koperty z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat.

 

Wydarzenia Klubu Gaja podczas szczytu klimatycznego COP19 organizowane są w ramach Święta Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączona z sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw. To konkretne działania dla środowiska naturalnego i budowa kapitału społecznego. Partnerem strategicznym Święta Drzewa są Lasy Państwowe. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w walce ze zmianami klimatu. W Polsce większość z nich znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą kampanię Lasy Państwowe – Zapraszamy zachęcając Polaków do korzystania z różnorodnych walorów lasów.
Program Święto Drzewa został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Katowice. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta St. Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partner strategiczny: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:   Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget