COP19: Gra w dobrym klimacie


Warning: Division by zero in /home/klient.dhosting.pl/klubgaja/swietodrzewa.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/src/DisplayTypes/Slideshow.php on line 76

Ponad sto osób wzięło udział w grze miejskiej Klubu Gaja „W dobrym klimacie” w Warszawie. Laureatami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie. Wśród drużyn osób prywatnych zwyciężyli Krzysztof Kowalski i Jakub Kowalski czyli tata z synem.

Na uczestników gry czekały różne wyzwania. I tak, między innymi, na nadwiślańskiej plaży, wśród kamieni szukali tablic z pojedynczymi słowami, które układały się w pytanie. W innym miejscu trzeba było wykazać się znajomością pomników przyrody w Warszawie i gatunków drzew. Przydała się także wiedza o eko-znakach. Przy jednej z restauracji wegetariańskich trzeba było odszyfrować rebusy. Inny z przystanków wymagał ustalenia odpowiedzi na pytania związane z przeciętnym zużyciem wody w różnych krajach świata. Meta gry, na stoisku wystawienniczym Klubu Gaja w Pałacu Kultury i Nauki, wiązała się z dodatkową atrakcją – możliwością uczestnictwa w happeningu Klubu Gaja i artystki Cecylii Malik – Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek.

Wszyscy uczestnicy gry otrzymali koperty z przesłaniem Zasadź dobry klimat i nasionami sosny taborskiej do samodzielnej hodowli oraz kubki. Na zwycięskie drużyny czekały ładowarki solarne z dodatkowym wyposażeniem i kolorowe freezbee.

 

Wydarzenia Klubu Gaja towarzyszące COP19 – 20 listopada:

W godz. 10.00-18.00 – kontynuujemy happening Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodność” w 1. części oficjalnej wystawy COP19 – Zielony Klimat – edukacja i technologie dla ochrony środowiska).

O godz. 11.00 – przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki (od ul. Marszałkowskiej) rozpoczynamy happening Każdy liść pochłania CO2. Na drzewach pojawią się liście zrobione z recyklingu i zaopatrzone w kod QR. Będą też wręczane przechodniom i rozdawane na stoisku wystawienniczym Klubu Gaja. Poprzez umieszczony na nich kod, za pomocą telefonu komórkowego, można połączyć się z www.chronklimat.pl – nową stroną internetową o ekologicznym stylu życia.

W ciągu dnia w centrum Warszawy rozdajemy koperty z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat.

 

Wydarzenia Klubu Gaja podczas Szczytu Klimatycznego COP19 organizowane są w ramach Święta Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączona z sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw. To konkretne działania dla środowiska naturalnego i budowa kapitału społecznego. Partnerem strategicznym Święta Drzewa są Lasy Państwowe. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w walce ze zmianami klimatu. W Polsce większość z nich znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą kampanię Lasy Państwowe – Zapraszamy zachęcając Polaków do korzystania z różnorodnych walorów lasów.
Program Święto Drzewa został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Katowice. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta St. Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partner strategiczny: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:   Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget