COP19: Eko-liście przed ministerstwem

Eko-liście Klubu Gaja ozdobiły krzewy przed wejściem do Ministerstwa Środowiska.To bardzo dobra inicjatywa – mówił Janusz Zaleski, podsekretarz stanu, główny konserwator przyrody.

Happening z eko-liśćmi wykonanymi z recyklingu to jedno z wielu wydarzeń przygotowanych przez Klub Gaja dla szerokiego grona odbiorców, tak by szczyt klimatyczny COP19 nie był tylko dla polityków i oficjalnych obserwatorów. W środę liście oglądali i zabierali ze sobą przechodnie przed wejściem głównym do pałacu Kultury i Nauki, w czwartek – petenci Ministerstwa Środowiska i jego pracownicy. Oto jak w estetyczny sposób można podnosić świadomość i edukować – a tego nigdy za wiele – na temat ekologicznego stylu życia. Warto przypominać, że od naszej postawy konsumenckiej i szacunku dla przyrody zależy los nas samych, naszych dzieci i kolejnych pokoleńmówił minister Zaleski.

Zobacz foto.

Na każdym liściu jest tytuł happeningu: Każdy liść pochłania CO2 i kod QR. Dzięki niemu, przez telefon komórkowy, łączymy z internetowym poradnikiem o ekologicznym stylu życia czyli www.chronklimat.pl. Każdy może także zostać współtwórcą tego poradnika! Wystarczy swoje sprawdzone eko-zasady przesłać do Klubu Gaja.

 

Wydarzenia Klubu Gaja towarzyszące COP19 – 22 listopada:
Godz. 10.30 – zbiórka wolontariuszy-uczestników performance Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek (stoisko wystawiennicze Klubu Gaja w Pałacu Kultury i Nauki)

Od godz. 11.00 – performance Klubu Gaja i Cecylii Malik Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek. Kilometrowe warkocze wypłyną z Pałacu poprzez główne wejście, w stronę ulicy Marszałkowskiej.

W ciągu dnia w centrum Warszawy rozdajemy koperty z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat.

 

Wydarzenia Klubu Gaja podczas Szczytu Klimatycznego COP19 organizowane są w ramach Święta Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączona z sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw. To konkretne działania dla środowiska naturalnego i budowa kapitału społecznego. Partnerem strategicznym Święta Drzewa są Lasy Państwowe. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w walce ze zmianami klimatu. W Polsce większość z nich znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą kampanię Lasy Państwowe – Zapraszamy zachęcając Polaków do korzystania z różnorodnych walorów lasów.
Program Święto Drzewa został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Miasto Katowice. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta St. Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partner strategiczny: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska).  Partnerzy:   Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planet

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget