Zbuduj Zielone Miasto!

 Jeśli interesują Cię ekologia, zdrowe jedzenie, odnawialne źródła energii i lubisz dobrą zabawę Dzień Ziemi jest dla Ciebie! Zbuduj z nami z klocków przyjazne miasto z tramwajami  i … warzywniakami oraz zabawki napędzane energią słoneczną i wiatrową, a na koniec spraw sobie na koszulce dizajnerski nadruk. Wszystko to z Klubem Gaja w sektorze „Współpracy społecznej”, w niedzielę,         27 kwietnia 2014, w godz. 10.00 – 18.00, w warszawskim parku Pole Mokotowskie.

 Na uczestników Dnia Ziemi czekać będą liczne atrakcje, m. in: wymiana elektroodpadów, opakowań z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła na sadzonki roślin, stoisko Lasów Państwowych, prezentacje 23 Polskich Parków Narodowych i warsztaty edukacyjne. Klub Gaja, w ramach programu Święto Drzewa, zaprasza do zabaw i eksperymentów z napędzanymi wiatrem i słońcem pojazdami i maszynami (Słońce na TAK); składania z klocków tramwajów, budynków i parków (LEGO Zielone Miasto) oraz do nadawania drugiego życia ubraniom (Dizajn z klimatem). Każdy, kto przyniesie swoją koszulkę, bluzkę czy piżamę będzie mógł wykonać na niej własnoręcznie nadruk. Na tych, którzy przyniosą swoje ubrania czeka niespodzianka.

 O zmianach klimatu można mówić także poprzez zabawę. Dzieci i dorośli lubią bawić się klockami.Z LEGO można badać zjawiska związane z energią odnawialną, tworzyć wiatraki, pojazdy i budynki przyszłości. Dzięki takiej zabawie pobudza się kreatywne myślenie, uczy pracy zespołowej i zwraca uwagę na wyzwania przed jakimi stajemy. Tak budujemy Pokolenie EkoXX wieku  komentuje Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

 Organizatorem Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Chętnych Klub Gaja zaprasza także do sprzątania Lasu Kabackiego i jego okolic wraz z Grupą ludzi twórczych Prelogika i wolontariuszami Klubu Gaja. Sprzątanie rozpocznie się o godzinie 10.00 przy zajezdni metra Kabaty w Warszawie.


 

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Wydarzenia. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget