Dzień Ziemi 2014 już za nami…

27 kwietnia na Polu Mokotowskim odbył się Światowy Dzień Ziemi. Klub Gaja przygotował warsztaty tematyczne oraz happening.

Podczas przygotowanych przez Klub Gaja w ramach programu Święto Drzewa warsztatów, najmłodsi uczestnicy mieli okazję budować z klocków LEGO zabawki napędzane energią słoneczną i wiatrową a także Zielone Miasto – makietę miasta przyjaznego środowisku. Zarówno młodsi jak i trochę starsi uczestnicy Dnia Ziemi mogli samodzielnie wykonać na koszulce, piżamie czy torbie dizajnerski nadruk, w ramach happeningu „Dizajn z klimatem”.

Podczas obchodów Dnia Ziemi dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. Szczególnie najmłodsi byli niezwykle zainteresowani przygotowanymi dla nich warsztatami „Słońce na TAK” i „LEGO Zielone Miasto”. Happening również cieszył się zainteresowaniem, do stanowiska, w którym edukatorzy Klubu Gaja pomagali wykonywać nadruki stała długa kolejka – podsumowuje wydarzenia, koordynatorka programu Klubu Gaja Święto Drzewa, Jolanta Migdał.

Jak szacują Organizatorzy, w obchodach Światowego Dnia Ziemi wzięło udział ok. 40 tys. osób.

Sześciu wolontariuszy Klubu Gaja, w ramach obchodów Dnia Ziemi, sprzątało Las Kabacki. Przez 2 godziny udało im się zebrać pięć 120- to litrowych worków śmieci. Sprzątanie przerwał niestety deszcz.
Zobacz zdjęcia ze sprzątania Lasu Kabackiego >>>

Galeria zdjęć z obchodów Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich:

 

 

 

 


Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Święto Drzewa, Wydarzenia. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget