Konkurs Czarodziejskie Drzewo – przypomnienie

Do końca maja Klub Gaja czeka na sprawozdania z działań w ramach programu Święto Drzewa, które wezmą udział w konkursie Czarodziejskie Drzewo. Konkurs ten stwarza okazję do podjęcia wielu różnorodnych i ciekawych działań  na rzecz ochrony drzew, środowiska naturalnego i klimatu.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno placówki oświatowe jak i nadleśnictwa, samorządy, instytucje czy firmy które podejmą działania w ramach Święta Drzewa np: sadzenie drzew, zakładanie czy upiększanie zieleńców, skwerów, parków, ogrodów, odszukiwanie starych drzew i drzew świadków historii, oznaczanie drzew pomnikowych, przeprowadzenie warsztatów, lekcji tematycznych i zajęć w terenie, przedstawień i happeningów, zorganizowanie konkursów artystycznych, krajoznawczych, przyrodniczych, historycznych i z wielu innych dziedzin, które w jakikolwiek sposób odnoszą się do drzew, ochrony środowiska i klimatu.

Najciekawsze inicjatywy opisane w sprawozdaniach i udokumentowane zdjęciami zostaną nagrodzone statuetkami Czarodziejskiego Drzewa, które laureaci otrzymają podczas inauguracji programu Święto Drzewa – 10 października 2014 roku, w Warszawie.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną  Święto Drzewa oraz regulaminem konkursu.

Sprawozdania prosimy przesyłać na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub pocztą tradycyjną. Formularz zgłoszeniowy do konkursu.

Ten wpis umieszczono w kategorii Czarodziejskie Drzewo, Newsy. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget