Drzewa, konie, makulatura – czyli wystawa Święto Drzewa Klubu Gaja

W dniu 16.07.2014 w hipermarkecie Auchan w Bielsku-Białej odbyła się inauguracja wystawy Klubu Gaja „Święto Drzewa”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z dwóch bielskich świetlic środowiskowych.

Otwarcie wystawy, połączone z warsztatem edukacyjnym traktującym o działaniach w ramach programu Święto Drzewa Klubu Gaja, spotkało się z zainteresowaniem nie tylko wśród zaproszonych dzieci ale również wśród klientów hipermarketu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się informacje dotyczące akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” oraz ochrony drzew – ustanawiania pomników przyrody. Wystawę można oglądać w hipermarkecie Auchan do 31. lipca.

Dodatkową atrakcją – niespodzianką były warsztaty robienia nadruków metodą stensil. Każdy uczestnik, a także  klienci hipermarketu, mogli własnoręcznie wykonać nadruk drzewa na koszulkach i torbach.

Klub Gaja pragnie serdecznie podziękować hipermarketowi Auchan za stałą współpracę oraz zaangażowanie w edukację ekologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych, poprzez wspólne działania w ramach akcji  Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Od trzech lat, dwa razy do roku – wiosną i jesienią – prowadzone są zbiórki makulatury  przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. Podczas ostatniej akcji dzięki zaangażowaniu klientów i mieszkańców regionu udało się uzbierać ponad 7 ton makulatury. Pieniądze uzyskane ze zbiórki wspomogą leczenie i utrzymanie koni uratowanych przez Klub Gaja.

Zobacz galerię:


Fot. Klub Gaja / Joanna Żabicka

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy, Wystawy. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget