Przed Sferą rosną Drzewa Wolności

Świętujemy 25 lat wolności nadając imiona drzewom, ucząc się poprzez ekologiczne zabawy, uprawiając ulotną sztukę sypania symboli z piasku, a nawet rozmawiając z… piłkarzem. W ubiegłą środę przed Galerią Sfera w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość nadania imion Drzew Wolności dwóm dębom oraz klonowi, w ramach 12. edycji Święta Drzewa Klubu Gaja.

Przy nadaniu drzewom imion obecni byli m.in.,: Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, Hubert Kobarski nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsko, Tadeusz Januchta z Urzędu Miasta Bielsko-Biała, Bartłomiej Konieczny z TS Podbeskidzie, przedstawiciele Galerii Sfera oraz uczniowie bielskich szkół.

Inauguracja 12.edycji Święto Drzewa w SferzePodczas wydarzenie nie zabrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży. Niewątpliwie najpopularniejszą z nich było LEGO – Zielone Miasto, podczas których dzieci wraz z edukatorami Klubu Gaja budowały makietę przyjaznego miasta – domy z zielonymi dachami, transport publiczny, ogrody i zieleńce – z klocków LEGO. Niemniejszą popularnością cieszyło się odbijanie na bawełnianych torbach symboli drzewa „Dizajn z drzewem”. Kolejka ustawiła się także przed ‘Eko-Kołem Fortuny” gdzie każdy miał okazję sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną i przyrodniczą a w nagrodę wygrać sadzonkę drzewa. Najpiękniejszą z atrakcji była natomiast „Mandala dla Drzew”, wzbudzała ona zachwyt nie tylko wśród dzieci ale także wśród gości Galerii. Dzieci i młodzież miały natomiast okazję aby pomóc autorce – Beacie Tarnawie – usypywać kolorową mandalę z piasku, kory oraz kamieni. Inauguracja 12.edycji programu Święto Drzewa w Sferze

Podczas happeningu „Każdy liść pochłania CO2” uczniowie z bielskich szkół wspólnie z Klubem Gaja rozwieszali na drzewach nad brzegiem rzeki Białej kolorowe eko-liście z kodem QR, który pozwala na połączenie się ze stroną www.chronklimat.pl, gdzie można będzie znaleźć porady na temat ekologicznego stylu życia.

Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy Święto Drzewa, która prezentuje dotychczasowe osiągnięcia i przykłady dobrych praktyk, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Jest także swego rodzaju podziękowaniem dla partnerów oraz uczestników programu.

Finałem wydarzenia było zniszczenie dwóch usypanych mandali i symboliczne wsypanie ich do rzeki Białej.

Fot. Klub Gaja

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa, Wydarzenia i otagowano jako , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget