Jeszcze tylko 3 dni na zgłoszenie Drzewa Roku!

Jeśli w Twojej okolicy rośnie wyjątkowe drzewo, które ma swoją legendę lub ciekawą historię czy też integruje lokalną społeczność, zgłoś je do konkursu Klubu Gaja. Może ono zostać Drzewem Roku 2015! Wyjątkowe drzewa można zgłaszać do konkursu jeszcze tylko 3 dni!

Do 30 listopada Klub Gaja czeka na zgłoszenia wyjątkowych, ulubionych drzew do konkursu Drzewo Roku 2015. Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Dąb Wybickiego z Będomina

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń kapituła wyłoni finałową szesnastkę, która ubiegać się będzie o tytuł Drzewa Roku 2015. To jedyne, zwycięskie drzewo wybiorą internauci w czerwcu 2015 roku, podczas internetowego plebiscytu. Wygra to z drzew, które zdobędzie najwięcej głosów. Głosowanie jest także dobrą okazją do promocji zarówno drzewa jak i lokalnej ojczyzny i jej walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Ponadto zdobywca tytułu Drzewo Roku 2015, będzie reprezentował Polskę w konkursie Europejskie Drzewo Roku w lutym 2016 roku. Zgłoszone w poprzedniej edycji konkursu drzewa, które nie znalazły się w finale, mogą być zgłoszone po raz kolejny.

Ambasadorami konkursu są: senator Kazimierz Kutz, podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska oraz polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim profesor Jan Miodek.

Więcej informacji, regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie Święta Drzewa. Na zgłoszenia czekamy  do 30 listopada 2014 r.

Na zdjęciu Dąb Wybickiego z Będomina laureat konkursu Europejskie Drzewo Roku 2014, fot. Klub Gaja/Aniela Wawrzyk

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku, Konkursy, Święto Drzewa i otagowano jako , , , , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget